Gerry Duggan – Deadpool: Miláček publika #01 – Užvaněný milionář

0
ANOTACE:

JO: UŽVANĚNÝ ŽOLDÁK JE TEĎ NEJPOPULÁRNĚJŠÍ HRDINA NA SVĚTĚ.
TO ČUMÍŠ, SPIDEY!

JE OTRAVNÝ. JE NEBEZPEČNÝ. A PŘÍŠERNĚ SMRDÍ.
Ale veřejnost ho miluje! Bohužel, s velkou popularitou přichází nesnesitelná zodpovědnost, a tak musí Deadpool sem tam někomu pomoct. Nebudete věřit – a budete valit bulvy – s kým to dal dohromady! Jenže pak se objeví Deadpoolův napodobitel, který mu chce rozsekat život na maděru, a náš hrdina musí použít dokonalou návnadu: svou nevinnou dcerku Ellie! V tomhle komiksu najdete víc Deadpoola, než jste si kdy mohli přát!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audiokniha


Deadpool, jedna z nejvtipnějších, nejotravnějších a bezesporu nejujetějších postav Marvelu je zpět. Sotva jsme si tak stihli vydechnout po velkém finále série G. Duggana a B. Posehna, Nakladatelství CREW nelení a na fanoušky užvaněného žoldáka hrne další jeho dobrodružství. Deadpool se tak vrací coby Miláček publika a ukazuje, že s velkou popularitou přichází i nesnesitelná zodpovědnost…

Na náš trh tak míří již druhá samostatná řada s tímto hrdinou. Po sérii z Marvel NOW! přichází na řadu i All-New, All-Different Marvel. Kdo by však u “nového” Deadpoola čekal nějakou výraznější změnu, bude patrně maličko zklamán. Nová série je v podstatě přímým pokračováním předchozí řady, na kterou plynně navazuje. Ostatně, do scénáristického křesla i tentokrát usedl Gerry Duggan. Ten se zde sice musí obejít bez svého parťáka Briana Posehna, ve výsledku to však není prakticky znát.

Jedinou výraznější změnou, kterou od posledka náš “hrdina” prošel je fakt, že tato série se odehrává až po kasovním úspěchu Deadpoola v kinech. A jelikož je tento hrdina expertem na boření čtvrté stěny, je si vcelku pochopitelně svého úspěchu dobře vědom. To se chtě nechtě musí projevit i na samotném příběhu. Ne nadarmo se však říká, že s úspěchem přichází i velká zodpovědnost, což Deadpool pocítí na vlastní kůži.

Z nájemného žoldáka a antihrdiny se v podstatě přes noc stala superstar, která zastínila všechny hvězdy Marvelu, což našeho hrdinu staví do nové pozice. Ty tam jsou doby kdy si mohl dělat všechno po svém, nyní jsou na něj kladena určitá očekávání. A tak se Deadpool vydává konat dobro a zachraňovat nevinné. Sám však stihnout všechno nemůže a nebo přeci jen ano? Užvaněný milionář má takřka neomezené možnosti a tak knize najdete víc Deadpoola, než jste si kdy mohli přát!

Pokud jste tedy Deadpoolovými fanoušky, nejnovější přírůstek do jeho rodiny vás bezpochyby potěší. Na druhou stranu nějak blíže ho hodnotit je v podstatě zbytečné. Gerry Duggan nepřichází s absolutně ničím novým vsází zde především na jednodušší zábavu a prvoplánový humor, který však nemusí sednout všem. Zatímco v předchozí sérii se autoři snažili alespoň trochu pracovat na charakterech jednotlivých postav, aktuální novinka nás minimálně v tomto ohledu příliš nepřesvědčí. Což je rozhodně škoda, jelikož i u Deadpoola jde napsat naprosto skvělý příběh, který vás dostane. Hodný, zlý a ošklivý toho byl jasným důkazem. Snad se časem dočkáme něčeho podobného i u této řady.

Tato kritika však rozhodně neznamená, že by snad nový Deadpool byl vyloženě špatný komiks, to rozhodně ne. Jen od něj nesmíte moc čekat. Zkrátka a dobře klasický průměrný mainstream, který vsází na jednu kartu. Nic víc, nic míň. To samé ostatně platí i pro celkové grafické pojetí tohoto komiksu. Kreslířského prkna se tentokrát ujal Mike Hawthorne, který má s Deadpoolem bohaté zkušenosti už z předchozí řady. I v tomto ohledu je tak jasně patrné, že spíše než o novou řadu se jedná o klasické pokračování. Ostatně, podobným způsobem funguje i Harley  Quinn u DC, kterou má už takřka šest let na starosti duo Conner Palmiotti.

Duggan tak ani tentokrát fanoušky užvaněného žoldáka vyloženě nezklame. Pokud tedy hledáte něco lehčího na odreagování nový Deadpool rozhodně špatná volba. Kromě něj se navíc můžete těšit na celou řadu starých známých, včele s Deadpoolovou manželkou, která s aktuální oblibou svého manžela rozhodně není dvakrát spokojena. Zkrátka a dobře člověk si nevybere a život s královnou démonů rozhodně není žádné peříčko. O tom ostatně Deadpool ví své…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..