G. Duggan, B. Posehn – Deadpool #8: Všechno dobré…

0

 

ANOTACE:
Užvaněný žoldák došel na konec své cesty!

Jak oslavit konec série lépe než zabitím Deadpoola? Jo, přesně tak! Nejdříve si dá Deadpool oraz na Středním východě, kde jej prostinká žoldácká zakázka dovede k násilnému střetnutí s Omega Redem a cestě do strašidelné hrobky se Shiklah! Pak se Deadpoolovi vyrazí pomstít ULTIMATUM a jemu nezbývá, než je zabít – všechny. Do posledního. A v úplně poslední flashbackové lahůdce navštívíme crossover o Rukavici nekonečna! Co by Deadpool udělal, kdyby získal Rukavici od Thanose? A navíc: halda bonusových příběhů od speciálních scenáristických hostů, v nichž se ukážou Deadpoolovi nejbližší přátelé a spojenci! A ještě tedy SPOILER: Deadpool na konci umře.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Superhrdinové jsou po dlouhá léta ztělesněním odvahy, síly, ale i skromnosti a nenápadnosti. No a pak je zde Deadpool. Nejvtipnější, nejotravnější a bezesporu nejujetější antihrdina celého Marvel univerza. Všechno ale jednou končí a tak i tento užvaněný žoldák došel na konce své cesty, a to doslova…

Aktuální série Deadpoola je zde s námi již od roku 2016 a nyní, po třech letech vydávání dospěla tato série ke svému konci. Scénáristická dvojice Duggan a Posehn se po osmi knihách s tímto hrdinou loučí a v posledních pěti sešitech si pro čtenáře připravila velké finále, za které se Deadpool rozhodně nemusí stydět. Ostatně, jak lépe oslavit konec série SPOILER ALERT než zabitím Deadpoola?

Deadpool si v průběhu celé série prošel vcelku slušným vývojem a zažil bezpočet eskapád, které formovali jeho samotného a udávali směr celé sérii, která rozhodně dokázala pobavit. Deadpool se tak musel utkal například s mrtvými prezidenty, sdílel tělo s agentkou Prestonovou, stačil se oženit s démonickou královnou Shiklah, popřípadě se vydal do Severní Koreje zachránit pár mutantů. Nejvíc šrámů na duši mu však zanechalo jeho lepší já – Zenpool, ze kterého se pořád ještě nevzpamatoval.

A jelikož nejlepší terapie je údajně boj a krev, vydává se Deadpool na Střední východ, kde se pokusí vše vrátit do starých kolejí. To bohužel úplně nevyjde a tak na našeho hrdinu čeká velké finále, ve které bude muset zabít úplně všechny… A právě tímto okamžikem končí celá Deadpoolova řada. Osmá kniha Všechno dobré však nabízí i nemalé množství bonusů v podobě kraťasů od speciálních scénáristických hostů. Ti si berou na paškál především nejbližší Deadpoolovi přátele a spojence. Kromě toho se ale například dozvíme i to, co by Deadpool dělal, kdyby získal Rukavici od Thanose. Poslední díl je zkrátka nabitý k prasknutí a fanoušky tohoto užvaněného žoldáka rozhodně nezklame…

Deadpool se rozhodně snaží rozloučit ve velkém stylu a do určité míry se mu to i daří. Přesto ale není tato kniha úplně bez chybičky a tak například kvality třetího dílu Hodný, zlý a ošklivý zcela určitě nedosahuje. Přitom minimálně zpočátku vypadá vše hodně nadějně. Bohužel samotný konec tj. Deadpoolova smrt nemusí uspokojit úplně každého. Na druhou stranu, když vezme v potaz jeho regenerační schopnosti, jinak to dopadnout ani nemohlo. Rozhodně je ale pravda, že tuto část mohli autoři pojmout možná maličko jinak, či více epicky. Ale jak se říká, proti gustu… výsledný dojem nakonec vždy záleží na konkrétních čtenářích.

Mírně rozpačité pocity převládají i ze samotných kraťasů, které v drtivé většině nikterak nezapadají do kontextu a jsou zde více méně do počtu. Naopak je potřeba vyzdvihnout “retro crossover” s Rukavicí nekonečna, který je opravdu hodně povedený a autoři si v něm neberou servítky takřka s ničím. Retro tak opět táhne a jasně ukazuje, že k této sérii prostě patří a nejedná se o pouhou výplň, která nemá v podstatě co nabídnout.

Samotná kresba se opět nese v podobném stylu jako ostatní knihy série. Ostatně na svědomí ji mají autoři, kteří se již na nějakém Deadpoolovi spolupracovali. Kresba tak perfektně zapadá do celkového pojetí série, zkrátka vcelku slušný mainstream, který ani u poslední knihy série nikterak nevybočuje z řady.

Ani v poslední knize scénáristické duo Duggan a Posehn své fanoušky rozhodně nezklame. Všechno dobré… je tak více než důstojným zakončením této povedené série. Nyní nezbývá než zamáčknout slzu a netrpělivě očekávat co si pro nás CREW připraví dál. Jelikož už teď je jasné, že se s tímto užvaněným hrdinou neloučíme na dlouho…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..