František Kotleta – Perunova krev II.

2

Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní.

…………………………………………………………….

Kotletovi a jeho knihách toho bylo napsáno dost a dost. Tenhle fantom české fantastiky se již stihl zapsat nesmazatelným písmem do podvědomí řady fanoušků svojí trilogií Bratrstvo krve. Jenže upírů už bylo dost, o tom jsme se mohli přesvědčit již v prvním díle Perunovy kve, a tak se Kotleta vrací, aby znovu provětral žebříčky prodejnosti a dokončil, co začal. Protože od rozdělané práce se přece neodchází, ani když jste vyšinutý šílenec.

Martin Friedrich je zpět. Co na tom, že by měl být de facto dávno po smrti. Tenhle český terminátor znovu vstavá z mrtvých, aby konečně udělal pořádek mezi slovanským božstvem. Prohnaná Chors mu už pěkně pije krev, a jak se zdá, nikdo se nemá k tomu, aby jí malinko zastřihnul křidýlka. Možná tak Perun, jenže ten si válí šunky kdovíkde, a tak Martinovi nezbývá nic jiného než se do toho pustit sám, protože jestli to půjde takhle dál, má se národ český opravdu na co těšit.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA SARDEN.CZ

 

 Kniha vychází v nakladatelství Epocha
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

František Kotleta (*1981) Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu.
Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

 

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. Hale u Kotlety je to asi vcelku jedno obe serie se nesou v podobnem stylu, takze nevahej a muzes zacit jak Perunovu krev tak Bratrstvo krve

  2. Ty jo, od Kotletu som nič nečítala, ale určite to musím napraviť. Autor, u ktorého dostávam záchvaty smiechu už z jeho životopisu, bude na sto percent stáť za to. Čo by si mi ako odborník odporúčal ako začiatočníčke? 🙂

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..