Frank Schätzing – Breaking news

0

ANOTACE:
Tom Hagen, reportérská hvězda mezi válečnými zpravodaji, je vždy v první linii a odhodlán podstoupit jakékoli riziko. Specializuje se na země Blízkého východu a referuje odtud přímo z pekla. Jenže v Afghánistánu ho štěstí opustí. Jeho pověst se octne v troskách a zoufale bojuje o svůj comeback. O tři roky později se mu v Izraeli naskytne příležitost. Ale novinářská sláva, kterou si od toho slibuje, se nedopatřením zvrtne ve štvanici. Hagen na útěku před tajnými agenty a nebezpečnými zabijáky bojuje o holé přežití – proti spiknutí, jehož počátky sahají do koloniální Palestiny, kdy začal klíčit pozdější blízkovýchodní konflikt…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Frank Schätzing není na našem trhu žádným nováčkem a přestože jeho poslední kniha vyšla již před 4 lety, získal si u nás poměrně slušnou čtenářskou základnu. Všechny jeho fanoušky tak bezpochyby potěší zpráva, že právě v těchto dnech vychází další autorův román. Opět se nejedná o žádného “kraťase”. Na takřka 900 stranách na nás čeká opravdu hutný příběh, prošpikovaný aktuálními politickými tématy, spletitými lidskými osudy a napínavou zápletkou situovanou do asi nejvýbušnější oblasti na celém světě. Vydejme se tedy spolu s Tomem Hagenem na Blízký východ v honbě za  nejlepším článkem jeho života.

largeJak jste již asi ze samotného úvodu pochopili, hlavním hrdinou Breaking news je Tom Hagen. Reportérská hvězda nejvyššího kalibru, která pro dobrý článek neváhá udělat takřka cokoliv. Včetně toho vydat se spolu s vojáky do válečné zóny a kromě psaní se tak i strachovat o svůj vlastní život. Jednoho dne se však něco ošklivě zvrtne a jedna jeho chyba mu prakticky pohřbí kariéru. Až o pár let později narazí v Izraeli na materiál, který by ho mohl vrátit na výsluní, ovšem nebezpečí je až příliš veliké. Poučí se bývalá reportérská hvězda ze svých chyb, nebo se bude historie opakovat?

Kromě této dějové linie, která se odehrává v současnosti, vypráví autor i další příběh. V různých časových rovinách se setkáváme s bohatou historií dvou rodin, které jsou zapojeny do politického konfliktu na Blízkém východě točícího se kolem Izraele a Palestiny. Právě na tomto příběhu je tak krásně vidět celé zoufalství a bezvýchodnost situace, ve které se židé s Palestinci ocitli.

9783462045277Autor navíc neopomněl do celého příběhu zapracovat i takřka všechny důležité postavy, které se kolem tohoto konfliktu točí. Najdeme zde tak nejen zmínky o Jásiru Arafatovi, či Arielu Šaronovi, ale i řadě dalších postav, které budou známé především těm čtenářům, kteří se o Blízký východ a jeho problematiku zajímají blíže. Díky tomu získává celá kniha jistý nádech autentičnosti a uvěřitelnosti. Ostatně v těchto končinách je možné takřka vše, tak proč by se zde nemohl odehrát i příběh Toma Hagena.

Ačkoliv je Breaking news celosvětový bestseller a jen v domovském Německu se dočkal několika set tisícového nákladu, pár chybek zde bezpochyby najdeme. Tou první je bezpochyby fakt, že autor více méně klouže po povrchu. Přestože se rozhodl zpracovat především v současné době velmi atraktivní téma, mohl jít daleko více do hloubky a pod povrch celého blízkovýchodního problému. Druhou “chybkou” může být autorův jazyk a rozsah celé knihy, díky čemuž nemusí sednout úplně všem.

Na druhou stranu je tato kniha vcelku komplexní a nabízí vzrušující a zábavný příběh, který běžným čtenářům poodhalí tajemství izraelsko-palestinského konfliktu. Svým zaměřením a díky vojenské tématice je jasné, že Breaking news osloví především mužské čtenáře, kteří tak v této knize získají opravdu zajímavého společníka na dlouhé zimní večery. Kniha je navíc prošpikována špionážní tématikou, kterou autor bezpochyby potěší všechny milovníky  Fredericka Forsytha, Johna Le Carrého či Roberta Ludluma. Pokud tedy patříte i vy mezi milovníky politicko-špionážních thrillerů, rozhodně dejte Breaking news šanci.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..