Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace

0

 

ANOTACE:
Zbrusu nová dobrodružství dvanáctého Doktora!Dvanáctý Doktor se právě regeneroval – ale vesmír mu nedopřeje ani minutu klidu! Ne, když se na teraformované ledové planetě objeví agresivní hvězda na válečné stezce. A to Doktor ani netuší, že ho ještě čeká prastarý mimozemšťan, vydávající se za bohyni Kálí, který se snaží provraždit až ke svému zmrtvýchvstání v roce 2314!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Doctor Who, legendární britský televizní seriál je bezpochyby celosvětovým fenoménem, který si i u nás získává stále více fanoušků. Je tedy vcelku jasné, že na nás tento svérázný hrdina dříve, či později zaútočí i z dalších médií. Po nezbytném seriálu jsme se dočkali celé řady knižních adaptacích. Nyní přichází se svou trochou do mlýna i nakladatelství Crew, jenž nám přináší zbrusu nová dobrodružství dvanáctého Doktora, tentokrát v komiksové podobě!

Pokud nepatříte mezi skutečně zapálené Doctorovi fanoušky, možná vám zmínka o komiksové podobě připadne maličko divná. Věřte však, že komiksy s Doctorem Who mají skutečně dlouhou tradici a v různých podobách doprovázejí televizní seriál prakticky již od jeho vzniku. Rozhodně se tedy nejedná o trend posledních let, se snahou vytřískat z fanoušků, nějaké ty peníze navíc za každou cenu.

Díky tomu se čtenáři mohou těšit na vcelku povedená dílka, která mají své osobité kouzlo a dále rozvíjejí jedinečné univerzum kolem Doctora Who. Díky nakladatelství Crew máme nyní možnost nahlédnout do tohoto světa i my. Bohužel komiksové adaptace her, seriálů a filmů nemají až na výjimky právě na růžích ustláno. Je tedy jasné, že řada čtenářů bude ke komiksu s touto známou postavou přistupovat více než obezřetně. Ta naštěstí není v tomto případě na místě. Doctor Who sice nebude aspirovat na pozici nejlepších komiksů na trhu, rozhodně však nezklame.

V aktuální novince z Crwe dostáváme do rukou příběhy Dvanáctého Doctora a jeho pomocnice Clary. Úvodní book obsahuje dva uzavřené příběhy, které má na svědomí scénárista Robbie Morrison (Drowntown, Spider-Man, Soudce Dredd). V prvním se Doctor musí vypořádat s nenadálým problémem na teraformované ledové planetě. Zatímco v druhém se musí postavit prastarému mimozemšťanovi, který se vydává za bohyni Kálí, jenž se snaží provraždit až ke svému zmrtvýchvstání v roce 2314.

Oba příběhy se nesou v podobném duchu a rozpoložení, které známe z televizních seriálů. Po příběhové stránce samozřejmě nesmíme čekat přílišné zázraky. Máme zde mimozemšťany, kterým se Doctor se svou pomocnicí snaží dostat na kobylku a porazit je. Zápletka tedy nikterak složitá, přesto funguje docela dobře. Kromě toho se čtenáři mohou těšit na suchý anglický humor i nezbytné cestování v čase. Nejroztodivnější protivníci a originální kulisy, ve kterých se příběh odehrává jsou pomyslnou třešničkou na dortu.

Za zmínku bezpochyby stojí i grafické zpracování knihy. Ta je dílem Dava Taylora a Marian Laclaustrou. Jejich kresba rozhodně neuráží. Na první pohled je líbivá a obsahuje i celou řadu zajímavých detailů. Zkrátka klasický mainstream. Jediné co by se snad dalo vytknout, je samotná postava Doctora Who, kdy je tento hrdina dost často nakreslen v toporných až nepřirozených pozicích. Přitom se ostatní postavy chovají zcela normálně.Zda se tedy tato anomálie stala omylem, či je v ní nějaký záměr, těžko říct.

Když už jsme u samotných postav, je třeba zmínit také fakt, že ilustrovaná podoba Doctora Who a jeho pomocnice Clary vychází z podoby skutečných Petera Capaldiho a Jenny Colemanové, jenž tyto dvě postavy ztvárnili v samotném seriálu. Díky tomu je propojení seriálu s komiksem takřka dokonalé a rozhodně vás nenechá na pochybách, že tyto dvě “média” neodmyslitelně patří do jednoho univerza.

Dvanáctý Doctor rozhodně své fanoušky nezklame ani v komiksové podobě. Sice nenabízí nic “světoborného”, na druhou stranu za cenu kolem “tří stovek” nabízí vcelku slušnou porci zábavy, která vás přenese do jedinečného univerza Pána času. Fanoušky pak jistě potěší fakt, že letos s komiksovým “Doctorem” rozhodně nekončíme. Do konce roku se tak dočkáme dalšího dobrodružství Dvanáctého Doctora a jako bonus Crew přihodí i první book s Doctorem číslo deset. To aby se nám to moc nepletlo… 😉


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..