Donny Cates – Doctor Strange #6: Bůh magie

0

Jason Aaron se sice již s Doctorem Strangem rozloučil, Nejvyšší čaroděj nás však zatím ani zdaleka neopouští. Nyní přebírá štafetu vycházející scénáristická hvězda Donny Cates. A jak už nám tento nadaný Američan ukázal v Thanosovi, rozhodně je na co se těšit. Už jen fakt, že Nejvyšším čarodějem je nyní Loki ve vás vyvolá pořádnou řadu otázek, na které budete prostě potřebovat znát odpověď….

Úvodní čtyři knihy série jasně ukázaly,, že pokud se s touto postavou a jejím univerzem někdo nebojí pracovat trochu originálnějším způsobem, vznikne velice zajímavý příběh, který má rozhodně co nabídnout. Jason Aaron nám v rámci svého runu přinesl celou řadu zajímavých novinek, které tuto postavu příjemným způsobem oživily a postavily základ dalšímu rozvíjení Strangeovského univerza.

Na Aarona posléze v páté knize navázali Dennis Hopeless a J. Barber. Ti nás bohužel nikterak nepřesvědčili a tak byla předchozí kniha v podstatě klasickou “výplňovkou”, která sice pobavila, ale nepřinesla v podstatě nic navíc. To se již naštěstí nedá tvrdit o aktuální novince, kterou si vzal na starost Donny Cates. U nás vychází již tradičně u Nakladatelství CREW, tentokrát s podtitulem Bůh magie a přináší nám původní sešity série Doctor Strange (Marvel Legacy) #381-385.

Cates se navíc rozhodně s ničím nemaže a začíná skutečně ve velkém stylu. Stephen Strange již není Nejvyšším čarodějem. Na jeho postu jej nahradil samotný Loki. Mistr neplechářských umění. Severský pán lží od Stephena převzal dům, plášť, kouzla a dokonce i jeho asistentku Zelmu. Strangeovi tak nezbývá než si sbalit svých pár švestek a jít o dům dál a začít se živit jako Doktor Dolittle (rozuměj veterinář, který umí mluvit se zvířaty). 

Co se ale vlastně stalo?. Musel se Doctor Strange opravdu vzdát svého postu a proč vůbec skončil, tak jak skončil? A je vůbec možné, aby za těmito všemi událostmi nebylo něco víc, než jen pouhá náhoda? Přeci jen všichni známe Lokiho. Moc otázek a tak málo odpovědí… Naštěstí má Stephen ještě jedno poslední eso v rukávu.

Donny Cates nám již v posledním Thanosi ukázal, proč patří mezi největší talenty současného mainstreamového komiksu a v aktuální novince toto tvrzení jen podtrhuje. Nový Doctor Strange je ukázkovým příkladem skvěle odvedené práce. Autor má vše pečlivě promyšlené, postupně přichází s opravdu zajímavými nápady, nechybí děj plný zvratů a to vše je podpořené příběhem, který rozhodně dokáže zaujmout. 

Zkrátka a dobře, nejnovější číslo Doctora Strange patří vůbec k tomu nejlepšímu, po čem můžete v rámci superhrdinského mainstreamu sáhnout. Navíc jsme teprve na začátku většího příběhu, který si pro nás Cates ve svém runu přichystal. Bude tedy velice zajímavé sledovat, jak se Strangem tento autor dál naloží a zda se mu podaří udržet nastavenou laťku, která je díky této knize proklatě vysoko.

Největší slabinou knihy je tak paradoxně kresba. Zde mě však nechápejte špatně. Niko Henrichon i  Gabriel Hernandez Walta odvádí zcela profesionální práci. V rámci mainstreamu je tak jejich kresba klasickým standardem a to je právě kámen úrazu. Ano, kresba určitě není špatná, na druhou stranu, ale ani ničím výrazněji nezaujme. A to je s ohledem na opravdu skvělý příběh možná maličko škoda. Tento Doctor Strange by si bezpochyby zasloužil něco opravdu speciálního. 

Buď jak buď,  Bůh magie patří mezi vůbec to nejlepší do čeho jsme se mohli letos v rámci tradičního superhrdinského mainstreamu začíst. Donny Cates tak opět dokazuje svoje výjimečné kvality a dává jasně najevo, že tato vycházející hvězda jen tak nezhasne. Pokud vás tedy zatím nový Doctor Strange míjel, nastal ideální čas to napravit.  Byla by totiž věčná škoda, kdyby vám náhodou tento  výborný kousek unikl.DOCTOR STRANGE #6: BŮH MAGIE
SCÉNÁŘ: DONNY CATES
KRESBA: N. HENDRICHON, G. H. WALTA
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 114
ORIG. NÁZEV: Doctor Strange #06: God of Magic
ISBN: 978-80-7449-923-4

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..