Dominik Landsman – Deníček moderního fotra

0
ANOTACE:

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisoval zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr se ocitá na rodičovské dovolené a pouští se do lítého boje o zachování rodinného blaha. Každý synkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, které se neváhá černohumorně komentovat. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi autor přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Dominik Landsman a jeho Deníček moderního fotra patří již pár let mezi stálice našeho internetu. O jeho popularitě ostatně svědčí i dvě knihy, které na motivy jeho blogu vyšly a u čtenářů se těší značné oblibě. Tuto dvojici nyní doplňuje i audioverze prvního “deníčku”, která bude pro mnohé posluchače účinnou antikoncepcí a pro ty z nás, co to již mají za sebou, připomenutím traumat, kterými jsme si sami také prošli.

Denicek_moderniho_fotra_3D_OneHotBookKnižní podobu veleúspěšného blogu si pod svá křídla vzalo audiovydavatelství OneHotBook, které je známé svou příkladnou péčí o každou nahrávku. A přestože v tomto případě neměli výběr interpreta tak úplně ve svých rukách (Dominik Landsman si totiž o angažování herce a dabéra Filipa Švarce sám řekl), výsledek opět stojí za to.

„Poslouchat něco, co jsem napsal, čtené Filipem Švarcem, je opravdu zážitek. Text tak pro mě získal nový rozměr. Respektive, já už jsem z toho textu opravdu unavený a svým způsobem ho nemůžu vystát. Filip Švarc mu ale dodal nový náboj a já ho poslouchám s chutí,“ líčil autor.

Filip_Svarc_OneHotBookŘíkat něco o dějové linii této knihy je asi úplně zbytečné. Možná by se patřilo říct, TOHLE PROSTĚ NEVYMYSLÍŠ, TO JE PROSTĚ ŽIVOT. Za pravdu mi bezpochyby dají všichni rodiče, kteří si již výchovou prvního dítěte prošli. Dominik Landsman je však asi první muž u nás, který je na mateřské dovolené a rozhodl se o tom psát. Na posluchače tak čeká neuvěřitelné množství ještě neuvěřitelnějších situací spojených s narozením a výchovou malého dítka, které autor přetavil do drsňácké a vtipné výpovědi o chvílích, které jinak obvykle zažívají spíše ženy.

Deníček moderního fotra je po všech stránkách hodně specifická kniha, ke které je potřeba také s citem přistupovat. Obsazením Filipa Švarce do role interpreta se však vydařilo na výbornou. Pro tohoto herce není Deníček moderního fotra první audioknihou, na které pracoval. Posluchači se s ním mohli již setkat v Nesboho Lovcích hlav či v nahrávkách podle knih Josefa Formánka (Mluviti pravdu, Prsatý muž a zloděj příběhů).

audioknihacs

Švarc podává v této audioknize opravdu procítěný výkon. Nic zbytečně nepřehrává a nesnaží se ani o přílišný herecký výkon, ba právě naopak. Vše podává s patřičným nadhledem a notnou dávkou ironie, kterou je celá kniha doslova prošpikována. Díky tomu nás absolutně nic neruší v samotném poslechu a my si můžeme naplno vychutnat Dominikovo trápení na mateřské dovolené.

Nahrávku opět doprovází původní hravá hudba jako vystřižená z mateřských škol: hlavní motiv obstaral dětmi oblíbený xylofon doprovázený jednoduchou rytmikou a svůj part odehrají také dětská chrastítka nebo hračky, brek, křik, brblání a vůbec skoro celý rejstřík, které malé batole dokáže vyprodukovat.

Deníček moderního fotra dostává v audiopodobě další rozměr, za což může poděkovat především procítěnému výkonu Filipa Švarce, který odvádí naprosto profesionální výkon. Poslechem této audioknihy vás tak žádné zklamání rozhodně nečeká. Jen malá rada na závěr: Pokud plánujete v brzké době pokus o dětátko, radši se knize vyhněte – jedná se o zaručenou antikoncepci, která vás z úvah na založení rodiny hodně rychle vyléčí.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..