Dominik Landsman – Deníček moderního fotra 2

0
ANOTACE:

Jak dostat „tatínka“ do ošetřovny? Nebo spíš do sanatoria pro choromyslné…
Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. „Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo,“ vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotříka konečně dostal do blázince.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


My Češi jsme bezpochyby národ, který se rád od srdce zasměje. Ostatně stačí se kouknout na úspěchy humorné literatury. Ovšem, ještě větší radost nám dělá zasmát se cizímu neštěstí. Pokud i vy patříte do této kategorie, tak právě pro vás je ideální volbou již druhý Deníček moderního fotra Dominika Landsmana. Ten se navíc nedávno dočkal, stejně jako první díl, audiopodoby, která si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Dominik_Landsman_Denicek_moderniho_fotra_2_audio_3DO načtení se stejně jako v předchozím případě postaral Filip Švarc. Toho si už u prvního dílu vybral sám autor. Ve OneHotBook se rozhodli na tomto výběru nic neměnit a tak i v pokračování tohoto populárního “Deníčku” uslyšíme hlas tohoto talentovaného herce a dabéra.

Ostatně Deníček moderního fotra není jedinou audioknihou, ve které můžeme Filipa Švarce slyšet. Kromě již zmíněných Deníčků se s ním můžeme setkat i v adaptaci Nesboho Lovcích hlav, nebo v nedávno vydaném životopisu Elona Muska. Zkušenosti s načítáním tedy tento interpret rozhodně má a my se tak můžeme těšit na další podařenou nahrávku, u které se (snad) od srdce zasmějeme.

První díl byl skutečnou trefou do černého. Bezpočet čtenářů a posluchačů si oblíbilo Dominikovo trápení na mateřské dovolené a jeho každodenní útrapy, které mu malý nezbeda Čeněk připravil. Druhý díl v tomto ohledu není žádnou výjimkou, začínáme více méně tam, kde jsme v předchozí knize skončili. Čeká tak na nás další várka nejroztodivnějších příhod a pokusů o sebevraždu, které se zatím nepodařilo úspěšně dokončit. Ostatně Čeněk už dávno není jen ležící miminko, a tak uhlídat tohoto malého ďáblíka je mnohdy nadlidský výkon. To vše autor podává se svou typickou nadsázkou a vtipem, který si mnohdy nebere moc servítky.

Denik_fotra_2_966x260-CZ2

V případě druhého dílu se sice setkáváme i s názory, že autor nepřichází s ničím extra novým a více méně jen recykluje staré nápady, na druhou stranu takový je život. A právě tyto dvě knížky si nejvíce ze všeho užijí rodiče, jenž mají ratolesti ve stejném věku, jako je Čeněk (osobně vyzkoušeno). Jenom tak se totiž dokážete naplno vžít do všech situací, kterými si Dominik se svou ratolestí prochází. A věřte, že jeho příhody nejsou žádnou výjimkou, taková je prostě realita, občas drsná, občas k pláči, ale stejně byste ji za nic nevyměnili.

Filip_Svarc_OneHotBookCo se týče samotné audioknihy, zde se žádné překvapení naštěstí nekoná. Pokud jste tedy již slyšeli předchozí díl, budete i u pokračování jako doma. Filip Švarc opět exceluje a podává naprosto profesionální a procítěný výkon. Naštěstí zbytečně nepřehrává a udržuje vše v naprosté rovnováze. K tomu přidává i potřebný nadhled a notnou dávku ironie, bez které se tato, ani předchozí kniha neobešli. Jako celek tak jeho výkon působí opravdu konzistentně a především pak přirozeně. Což bezpochyby dodává celé nahrávce pár plusových bodů k dobru.

Ani tentokrát se samozřejmě nezapomnělo na nezbytný hudební doprovod, jenž nás provází celou nahrávkou. Ten pokračuje ve stejném stylu, jako u předchozí audioknihy. Těšit se tak můžeme na nejroztodivnější plejádu zvuků, hlasů a vůbec všeho co se kolem malých dětí nachází a co malé dítě dokáže vyprodukovat.

Filip Švarc dodal i druhému dílu Deníčku moderního fotra další rozměr. Díky jeho výkonu se tak i z této nahrávky stává krásný příklad toho, že audioknihy mají své opodstatnění. A mnohdy dokáží nabídnout víc, než jejich tištěná předloha. Jediným mínusem tak může být snad jen samotná délka nahrávky. Necelých 6 hodin uplyne jako nic, vy však budete toužit po pokračování, které však bohužel zatím na obzoru není…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..