Dominik Dán – Kořeny zla

0
ANOTACE:
Vražda na druhém břehu je vyřešena, vrah je zatčen, oddělení vražd si může na své konto připsat další úspěch. Dohody s podsvětím jsou uzavřeny, život v Našem Městě by se mohl ubírat klidnou cestou, ale jak se za pár dní ukáže, vše jen na chvíli. Zranění Viktora Prajse je mnohem vážnější, než předpokládal, Tibor Hakl se odporoučel z města, ale ne natrvalo, Boss ztrácí kontrolu nad svými lidmi. Krauz zjišťuje, že se Boss neštítí vydírat ani obyčejné lidi. Ivana položí Chosému nůž na krk, a Krauz má najednou svých kamarádů z mládí plné zuby. A do tohoto chaosu přibyde vražda, jedna z prvních v podsvětí. A hrozí další. Už se nevraždí na druhém břehu, už se vraždí  na  našem.  Celé  oddělení  vražd  se  zmobilizuje a jde do boje s podsvětím, s jejich vyděračskými a násilnickými praktikami, s vraždami, které v devadesátých letech nebraly konce. Jak se k nim postaví tehdejší prokuratura a soudy ovládané mocným mužem? Nikdo netuší…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:

kniha

 

 


Dominik Dán rozhodně nezahálí a tak zatímco se na Slovensku chystá do prodeje již pětadvacátá kniha Kriminálky Našeho Města, u nás chystá Slovart do prodeje předchozí autorovi Kořeny Zla. Pokud se vám však nechce čekat, není nic snadnějšího než sáhnout po audioknize, načtené nikým jiným, než charismatickým Mariánem Geišbergem.

Nejnovější Dánův román nás vrací, stejně jako Smrt na druhém břehu, na kterou ostatně Kořeny zla (Korene zla) navazují, do roku 1994. Do turbulentní doby překotných změn, kdy si obě naše republiky užívaly nedávno nabité samostatnosti. Sotva kriminálka Našeho města vyřešila případ “Na druhém břehu” už se na ně nezadržitelně valí další případy. Začátek devadesátých let rozhodně nebyl jednoduchým obdobím a na kriminalisty čekala spousta práce a nových hrozeb, kterým se bylo třeba postavit.

Své o tom ví ostatně i Richard Krauz, kterému začínají staří známí pomalu ale jistě přerůstat přes hlavu. Bývalí kamarádi si vybrali opačnou stranu barikády než Krauz. A začátkem devadesátých let začíná skutečný boj o Naše město. Dohody s podsvětím, které se vyšetřovatelům podařilo uzavřít se tak postupně hroutí, jako domeček s karet a mrtvých přibývá. Celé oddělení vražd se tak mobilizuje a jde do boje s podsvětím. Zda to však pomůže, to nikdo netuší…

To co Dán započal v již zmíněné Smrti na druhém břehu, získává v tomto díle daleko reálnější obrysy. Vyšetřování vražd a zločinů tak pomalu ale jistě ustupuje do pozadí a autor se věnuje právě boji s podsvětím. Samozřejmě nezapomíná ani na detektivní linii, i když ta zde hraje opravdu vedlejší roli. To je také patrně největší změna oproti předchozím dílům, jinak se již tradičně více méně žádné překvapení nekoná a na fanoušky tak čeká přesně to, po čem touží.

Pozadu samozřejmě nesmělo zůstat ani vydavatelství Publixing, jenž stejně jako v předchozích případěch přineslo Korene zla v audiopodobě krátce po vydání slovenské knižní předlohy. O její načtení se již tradičně postaral skvělý Marián Geišberg, jenž dodává celé této audioknižní sérii neopakovatelné kouzlo. Upřímně, dle mého mínění patří tento narátor k těm nejlepším, na které můžeme narazit, minimálně tedy v případě této série, která mu sedla takřka dokonale.

Geišberg se za dobu nahrávání této série skvěle vypracoval, po jedenácti knihách mu toho tedy opravdu není moc co vytknout. Snad jen, že si na jeho podání, potažmo slovenštinu, musíte zvyknout. Pokud vám však sedne čeká na vás opravdu více než příjemný zážitek, který perfektně podtrhuje už tak skvělou sérii. Svým hlubokým atmosférickým chraplákem  opět dodává celému příběhu výjimečnou atmosféru a zkušeně nás provádí celým příběhem. Deset a třičtvrtě hodiny tak uteče jako voda a vy s povzdechem zjistíte, že jste na jejím konci.

Dominik Dán ani v aktuální knize/audioknize své fanoušky rozhodně nezklame. Nepouští se do zbytečných experimentů a dává nám přesně to, kvůli čemu jsme si jeho knihy/audioknihy oblíbili. Navíc, stejně jako z řady dalších jeho knih, na vás dýchne neopakovatelná atmosféra bouřlivých devadesátých let.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..