Dan Brown – Ztracený symbol

0
Bez názvu-1
ANOTACE:
Po Šifře mistra Leonarda a Andělech a démonech je to již třetí strhující příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát se celý příběh odehrává v USA, a to konkrétně v jeho hlavním městě Washingtonu D. C. Svižný a napínavý děj, založený na nejednoznačném výkladu symbolů, termínů a hesel především z oblasti historie a výkladu víry. To vše nás opět čeká s nečekaným překvapením v každé kapitole. Langdonovo nové dobrodružství si proto nemůžete nechat ujít.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Robert Langdon se po třetí vydává za tajemstvím starobylých symbolů a dávných legend, aby zachránil své nejbližší přátele. Známý profesor se po menších eskapádách v Evropě vrátil zpět domů do Spojených států. Po více než tříletém čekání vyšla Brownovi letos další kniha a při té příležitosti se dočkali jeho knihy vydání také v audio podobě.

Jak je již zvykem všechny knihy Dana Browna sklízejí u čtenářů značný úspěch, na jehož počátku stála Šifra mistra Leonarda. U tohoto autora je v podstatě jedno jak jeho novou knihu přijme kritika, protože i když recenze nejsou kolikrát moc lichotivé, stejně dokáže uchvátit miliony čtenářů po celém světě. A tak se již stalo zvykem, že každá Brownova kniha se bude moci pyšnit přídomkem bestseller.

Dan Brown tentokrát netypicky nevyslal svého profesora někam na cesty, a tak zůstáváme v Brownově a Langdonově domovině, přesněji řečeno ve Washingtonu D.C. Robert Langdon je požádán svým dávným přítelem Peterem Solomonem o projev na slavnostním shromáždění které se koná v budově Kapitolu. O to větší překvapení na Langdona čeká, když do Kapitolu dorazí a zjistí, že se zde žádná oslava nekoná. Navíc objevuje ne právě milý dárek v podobě useknuté ruky Petera Solomona. Robert se tak vydává po stopách Svobodných zednářů, aby zachránil svého přítele, protože čas se krátí.

Brown se i ve Ztraceném symbolu drží tolik osvědčeného konceptu luštění symbolů a dávných tajemství, díky kterým Langdon pobíhá z místa na místo jak cvičená opička. Ani ženskou složku autor neopomněl, tentokrát profesorovi zdatně sekunduje sestra Petera Solomona, která Robertovi pomáhá rozlousknout ty nejtěžší hádanky. Že to tady již bylo několikrát, říkáte si? Ano bylo, ale v Brownově podání to pořád sakra funguje a čtenářům se asi jen tak neomrzí.

Nově vydanou audioknihu namluvila Hana Rychetníková. A právě ženský hlas je zpočátku jaksi neobvyklý až rušivý element. Přeci jen jsme zvyklí u titulů slýchat především ty hlasy mužské. Jakmile si, ale zvyknete, že k vám promlouvá žena, budete se moci naplno ponořit do příběhu plného napětí a akce, navíc Ztracený symbol má i další dobrou vlastnost vydrží vám vcelku dlouhou dobu. Přeci jen dvacet a půl hodiny, už je pěkná doba, která dokáže zabavit na nejednu cestu autem nebo jiným dopravním prostředkem.

Přesto že Dan Brown opět ničím výrazně nepřekvapil a držel se svého osvědčeného konceptu, je Ztracený symbol pro fanoušky Roberta Langdona naprostou povinností a díky audionakladatelství Tympanum a Audiotéce si ho můžete vychutnat i v podobě jiné než papírové.


   

wordpress hodnoceni
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..