Dan Abnett – Aquaman 3: Koruna Atlantidy (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Válka skončila… ale dokáže Aquaman žít v míru?

Ničivá válka mezi Spojenými státy a Atlantidou byla zásluhou Aquamana odvrácena. Odměnou za nastolení míru je králi Atlantidy respekt a uznání, které se mu vyhýbaly… a nová skupina zarytých „Aquafanoušků“, jaké by vůbec nečekal.

Ale zvýšený zájem z veřejnosti dělá z Aquamana cíl. Je tu Warhead, kyborg, který dokáže ovládat mysli lidí a používat je jako zbraně. Opět hrozí i Mrtvá voda a netvor, o němž si Aquaman myslel, že ho porazil, a o němž stále netuší, odkud se vzal. Aby je zastavil, bude muset vládce Sedmi moří uzavřít spojenectví s týmiž Aquamariňáky, kteří se ho pokoušeli zavraždit. A ono spojenectví bude možná stejně nebezpečné jako kterýkoliv nepřítel.

Neustálé hrozby nad i pod hladinou mezi obyvateli Atlantidy vyvolávají neklid. I když Aquaman uspěje a ochrání své království, udrží si trůn?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Aquaman k nám v rámci Znovuzrození hrdinů DC dorazil sice s mírným zpožděním, avšak o to příjemnějším překvapením se stal. Úvodní dvě knihy série nabídly akční a hlavně povedený příběh doplněný o líbivou kresbu, díky čemuž si u nás Aquaman získal prakticky okamžitě řadu fanoušků. Podaří se však Danu Abnettovi udžet nastavenou laťku i napotřetí? Na to nám odpoví Koruna Atlantidy…

Ačkoliv Aquaman platí obecně za takového otloukánka, v rámci Rebirthu se mu minimálně u nás vskutku daří. Dan Abnett zkrátka patří mezi skutečně ostřílené scénáristy, kteří moc dobře ví co dělají. Na rozdíl od řady svých souputníků ze Znovuzrození tak Aquamanova řada pouze nepřešlapuje na místě, ale s každou knihou posouvá svůj příběh mílovými kroky kupředu. Což ostatně platí i u aktuální novinky. A to i přesto, že se Koruna Atlantidy od svých předchůdců maličko liší.

Zatímco úvodní dvě knihy obsahovaly vždy jeden delší příběh, tentokrát se Abnett rozhodl hned pro tři. Samozřejmě všechny dějové linie spolu nějakým způsobem souvisí a navazují jak na předchozí události, tak připravují půdu pro věci budoucí. Ničivá válka mezi Atlantidou a suchozemci je sice prozatím odvrácena, náš hrdina a vládce Atlantidy si však moc klidu neužije.

Nejdřív se tak Aquaman “utká” s vražedným robotem, aby se následně ve společnosti amerického námořnictva a jejich Aquamariňáků vydal objasnit záhadu H2.O (Mrtvé vody). Nejzásadnější chvíle však přichází až v závěru samotné knihy, kdy proti Aquamanovi povstanou jeho vlastní poddaní a on tak bude muset opět dokázat, že je skutečným vládcem Atlantidy. Dokáže si však udržet i samotný trůn…?

Díky těmto třem odlišným příběhům kniha sice nepůsobí tak konzistentním a plynulým dojmem jako její předchodci, ale je více než jasné, že události zde obsažené budou mít nepochybně důležitý význam pro další Aquamanovo konání. Navíc závěrečné dva sešity jakékoliv pochybnosti o kvalitě této knihy zcela boří a dávají jasně najevo, že Aquaman může směle aspirovat na nejlepší sérii ze Znovuzrození, která u nás vychází. Když k tomu navíc připočteme závěrečný cliffhanger, je koupě dalšího dílu této série v podstatě nutností.

Celkový dojem z knihy pak nenarušuje ani klasická mainstreamová kresba, kterou opět obstarala hned trojice kreslířů Philippe Briones, Scot Eaton a Brad Walker. Všichni tři se navíc podíleli i na předchozích knihách série, takže pokud jste četli již předchozí díly, minimálně v této oblasti vám Koruna Atlantidy žádné překvapení nepřinese.

Dan Abnett si s Aquamanem neskutečně rozumí a je to vidět prakticky na každé stránce příběhu, kterou nám tato kniha přináší. Tradiční otloukánek tak pomalu, ale jistě stoupá na výsluní a bez problému zastiňuje naprostou většinu svých kolegů z Ligy spravedlnosti. Avšak, jak samotný konec této knihy  naznačuje, na Aquamana nečeká zrovna lehké období a my tak s napětím musíme vyhlížet další díl série, který snad vnese trochu světla do událostí, které Koruna Atlantidy rozehrála.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..