Čtení na léto

8

Léto se nám nezadržitelně blíží a s ním i čas dovolených a prázdnin. Tento čas vyloženě vybízí k lenošení u vody s nějakou dobrou knihou. Jenže co vůbec číst? Knížek je opravdu nepřeberné množství a vybrat tu správnou může být mnohdy ošemetné. A tak sem se i já rozhodl udělat krátký výběr z toho co podle mého názoru stojí za přečtení a čím si dovolenou rozhodně nezkazíte a navíc vás pobaví i pohladí na duši 😉

…………………………………………………..

 

43014_2

MADELINE MILLEROVÁ – ACHILLEOVA PÍSEŇ

Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků“, je vším, čím Patroklos není – silný, krásný, syn bohyně -, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího — k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy.

RECENZI NAJDETE ZDE

 

 

kosticasSAMANTHA SHANNONOVÁ – KOSTIČAS

Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka“ či „posel“ — je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…

RECENZI NAJDETE ZDE

 

 

949FREDRIK BACKMAN – MUŽ JMÉNEM OVE

Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají.

RECENZI NAJDETE ZDE

 

 

172463_bigJONAS JONASSON – STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uváděl do zmatku celý svět. Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je kniha duchaplná, inteligentní a také velmi vtipná a zábavná. Švédsky vyšla poprvé na podzim 2009 a skoro okamžitě se stala čtenářským hitem. 

 

largeJOHN GREEN – HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

 

 

 

 

vermes-obalkaTIMUR VERMES – UŽ JE TADY ZAS

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da.
Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím milion výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do pětatřicetii jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny.

 

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

8 komentářů

  1. Na Kostičas se rozhodně chystám, jen nevím jestli ho stihnu ještě o prázdnináchy 😀 A o Stoletém staříkovi také uvažuji, když vyšla ta Analfabetka 😀

  2. Hvězdy nám nepřály jsem nedávno četla a o prázdninách je přečíst znovu neplánuju. Za to už mám doma Kostičas, Muž jménem Ove a Už je tady zas, které si v létě určitě přečtu. 🙂

  3. Zajímavé knihy :). Hvězdy nám nepřály jsem četla nedávno a moc se mi to líbilo, Co bych si určitě chtěla přečíst je Kostičas, všichni jí tak vychvalují že jí chci mít taky :D.

Leave A Reply