Cressida Cowell – Kouzelníci z pradávna: Kouzlo druhé šance

0

 

ANOTACE:
Do pralesa se vrátily strašlivé jezinky a za každým stromem teď číhá nebezpečí…

Čára je dívka z kmene válečníků, ale ovládá podivnou a mocnou magii, která působí na železo. Zar je chlapec z kmene kouzelníků a má na dlani zhoubné jeziznamení, které nejspíš nejde odstranit. Zar a Čára pochází ze dvou znepřátelených kmenů, dělí je ta nejvyšší zeď, jakou si dokážete představit, a času je málo… Už to, že se tihle dva hrdinové setkali poprvé, nebylo moc pravděpodobné. Je vůbec možné, aby se setkali podruhé?

Druhý díl nové série od autorky knihy Jak vycvičit draka vás znovu zavede do dávných dob, kdy byl svět ještě plný kouzel, obrů, skřítků a huňatých sněžných rysů. Do časů létajících dveří a mluvících ptáků, jezinčích úšklebků a lítých vlkodlaků.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Není to tak dlouho, co nás autorka fenomenální série Jak vycvičit draka pozvala do zbrusu nového světa plného kouzel, obrů, skřítků a huňatých sněžných rysů. Do časů létajících dveří a mluvících ptáků. Nyní však nastal čas se za Zarem a Čárou, hrdiny tohoto příběhu, vrátit. Do pralesa se totiž vrátili strašlivé jezinky a prakticky všude teď číhá nebezpečí…

Autorku Kouzelníků z pradávna Cressidu Cowell bude znát naprostá většina čtenářů především díky její úspěšné dvanáctidílné “dračí sérii” Škyťák Šelmovská Štika III. Té se dostalo ještě většího věhlasu poté ,co se ji studio DreamWorks Animation rozhodlo “zfilmovat”. Série Jak vycvičit draka se letos dočkala již třetího dílu, což bezpochyby svědčí i o kvalitě samotné předlohy, ze které jednotlivé filmy vycházejí. Cowell se však po dlouhých 16 letech rozhodla Škyťáka nechat odpočívat a tak nám na jaře letošního roku představila svou zbrusu novou sérii Kouzelníci z pradávna, na jejíž první díl úzce navazuje i právě vydaná novinka od nakladatelství Slovart.

Kouzlo druhé šance je druhým dílem chystané trilogie a dále tak rozvíjí příběh, jenž autorka nastínila na stránkách první knihy. Opět se tak vydáváme do kouzelného pralesa v němž sídlí dva nesmiřitelné klany kouzelníků a válečníků. Avšak už úvodní kniha naznačila, že i přes zdánlivé odlišnosti by mohli tyto dva klany k sobě najít cestu. Tedy, alespoň někdo z nich. Osud, či pouhá náhoda totiž svedla dohromady Zara a Čáru, zástupce obou nesmiřitelných kmenů, aby se stali hlavními hybateli děje celé série.

Nyní se však naši hrdinové budou muset vypořádat s pořádně nebezpečným problémem. Do pralesa se vrátili strašlivé jezinky a samotný jezikrál z nějakého důvodu touží právě po našich hrdinech. Jedinou šancí jak uniknout nebezpečí je vypořádat se s jezinkami jednou pro vždy. Jenže tento úkol rozhodně není jednoduchý, když k tomu připočteme fakt, že oba naše hrdiny odděluje ta největší zeď, jakou si dokážete představit, stává se z toho takřka neřešitelný problém. Avšak už to, že se Zar s Čárou setkali poprvé bylo velmi nepravděpodobné…

Autorka tak v této knize plynně navazuje na úvodní díl a to nejen samotným příběhem, ale i samotným stylem vyprávění. Opět se tak můžeme těšit na dobrodružný příběh, ve kterém není nouze o napětí a celou řadu zvratů. Když k tomu připočteme i citlivý humor, který se line napříč celou knihou, je takřka jasné, že nás pokračování Kouzelníků z pradávna prakticky nemůže zklamat.

Důležitou součástí celé série jsou bezpochyby i povedené ilustrace samotné autorky, která s nimi už v úvodní knize rozhodně nešetřila. V tomto ohledu ani Kouzlo druhé šance nikterak nevybočuje ze zajetého trendu a tak se i tentokrát mohou malí čtenáři těšit na bohatě ilustrovaný kousek, jenž bude perfektně dotvářet atmosféru tohoto dobrodružného příběhu.

Na tomto místě musím zmínit i úžasně načtenou audiopodobu prvního dílu, kterou má na svědomí vydavatelství OneHotBook a Jan Maxián. Bohužel, zatímco se úvodní kniha série dočkala takřka okamžitě i své audioknihy, na druhý díl si budeme muset patrně nějakou dobu počkat. A je to rozhodně škoda, jelikož Jan Maxián dodal Kouzelníkům z pradávna pověstné “něco navíc” a tak bezpochyby srdce nejednoho audioknižního fanouška u této nahrávky zaplesalo. Zatím si tak musíme vystačit pouze s klasickou knihou, avšak pevně věřím, že i na audioknihu nakonec dojde a my si tak budeme moci vychutnat tento skvělý dobrodružný příběh ve všech myslitelných podobách. 

Cressida Cowell opět dokázala, že v rámci svého žánru patří mezi naprostou špičku. Po Škyťákovi a jeho dobrodružství s draky se tak fanoušci této skvělé autorky mohou těšit z další výjimečné série, která se rozhodně jen tak neztratí. Malí čtenáři budou dozajista i tentokrát nadšeni a ani na jejich rodiče nečeká zklamání. Jen to čekání na další díl…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..