Comics centrum vydá třetí Zámek a klíč !?

0

Už brzy budou čtenáři komiksu „Zámek a klíč“ vědět, jak si dál vede rodina Zámkových na tajemné usedlosti Klíčov. Vydání třetího pokračování napínavé série autora Joe Hilla je na spadnutí. Aby kniha ale skutečně vyšla, musejí být její fanoušci aktivní. Vydavatelství Comics Centrum startuje tímto titulem novou edici „Na přání“ – další díl komiksové série vydá vždy jen v případě, že si jej předem objedná dostatečný počet zájemců.

zamek_a_klic_3_01V třetí knize série „Zámek a klíč: Koruna stínů“, se nad Klíčovem začínají stahovat mračna a mrtví intrikují proti živým. Autor Joe Hill v ní dál rozjíždí svou úžasnou fantazii i spisovatelský talent a nenechá čtenáře do poslední stránky vydechnout. Že má Hill něco společného se Stephenem Kingem, čtenáře napadne, i když o jeho osobním životě nic neví. Ostatně to, že je skutečně synem slavného autora hororů, se mu dařilo i s uměleckým pseudonymem skrývat právě do chvíle, kdy začal pracovat na scénáři ke komiksu „Zámek a klíč“. „Hillův talent je nesporný, v nápadech a představivosti se směle vyrovná svému otci a to potvrzuje právě v tomto komiksu, který vychází od roku 2008 a až v roce 2014 vyšel v USA jeho poslední sešit.

Při pročtení celé série je vidět, že celý děj byl od začátku přesně rozmyšlen a právě proto si komiks získal takovou přízeň čtenářů i komiksových odborníků. O tom svědčí i pravidelné nominace na ceny Eisner Awards a British Fantasy Award,“ vysvětluje šéfredaktor vydavatelství Comics Centrum Václav Dort.

Promyšlený koncept s jasným závěrem ovšem mohl být zároveň důvodem, proč z komiksu Zámek a klíč nakonec nevzniknul televizní seriál, o nějž měla zájem známá televizní stanice FOX. Ta nechala vyrobit pouze pilotní díl, jehož scénář napsali tvůrci Ztracených Alex Kurtzman a Roberto Oci a který produkoval Steven Spielberg. Přestože měl na San Diego Comics Conu v letech 2011 a 2012 velmi dobrý ohlas, finance na další výrobu americká televizní stanice nenašla.

Komiks „Zámek a klíč 3: Koruna stínů“ si mohou čtenáři u vydavatelství Comics Centrum objednávat do 31. ledna. Aby byl třetí díl skutečně publikován, musí si jej do stanoveného termínu objednat aspoň 500 zájemců. Kniha vyjde 2. března a do 31. března pak bude k zaplacení a vyzvednutí.

„Vím, že naše čtenáře trápí dlouhé čekání na další díly rozjetých sérií. Hledali jsme proto způsob, jak obejít dlouhou dobu jejich prodejů v knihkupectvích, a vymysleli edici „Na přání“. Tento model se nám osvědčil u speciálních publikací „Kurva velký Sin City“ a „Hellboy: Pekelná knižnice“. Tentokrát ale nevyžadujme platbu předem, což je od nás takové poděkování fanouškům za jejich loajalitu a důvěru v rámci loňských velkých projektů,“

OBJEDNÁVEJTE ZDE

O KOMIKSU „ZÁMEK A KLÍČ“

Podle kresby byste si mohli myslet, že je „Zámek a klíč“ pohádka, ale jméno autora by vám mělo prozradit, že tenhle komiks není vůbec pohádka. Joe Hill se totiž narodil jako syn Stephena Kinga a po svém otci zdědil nejen spisovatelský talent ale také úžasnou fantazii, z níž vznikají neskutečně napínavé příběhy a postavy s obdivuhodně propracovanou psychologií. Rodina Zámkových se po smrti otce přestěhovala do Klíčova, na tajemnou usedlost v Nové Anglii, kde se dějí zvláštní věci. Za každými dveřmi se něco skrývá a každý klíč v sobě nese zázračné poselství… Bojujete se svými strachy? Komiks „Zámek a klíč“ vám ukáže, že ostatní na tom můžou být ještě mnohem, mnohem hůř. A že cesta vede odevšud.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply