Christie Golden – Kacířství

0

ANOTACE:
Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup. Jenže Simon je rovněž neukojitelně zvědavý a fascinovaný představou, že by historické dění zažil na vlastní kůži, prostřednictvím svého předka, Gabriel Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Když se zúčastní pilotního projektu nově vytvořeného Animu, odhalí Simon něco, na co nebyl připraven: Jak hluboko do minulosti konflikt mezi templáři a asasíny vlastně sahá. A co všechno je Gabriel ochotný udělat pro ženu, kterou miluje a které si hluboce váží. A přijde také na nejnebezpečnější pravdu ze všech: Kdo je kacíř… a kdo skutečný věřící.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nahlédněte na věčný konflikt očima jednoho z templářů… a spolu s Johankou z Arku odkryjte pravdu ukrytou za legendami! Legendární herní série se vrací na stránky knih, tentokrát ale s několika zajímavými změnami. Pomohou však tyto změny devátému dílu k úspěchu, nebo skončí Kacířství v propadlišti dě­jin?

Představovat videoherním fanouškům sérii Assassin’s Creed je asi zcela zbytečné, ostatně tato série je tady s námi již deset let a i po této době má stále po celém světě dlouhý zástup fanoušků. A stejně jako v mnoha dalších případech i Assassin’s Creed se dočkal svých knižních adaptací, které měl v jeho případě na svědomí anglický spisovatel Oliver Bowden a které až doposud více méně kopírovaly děj herní série.

S devátým dílem, jenž právě vyšel v nakladatelství FANTOM Print pod názvem Kacířství však nastávají dvě podstatné změny. Tou první je změna autora, Bowdena u této série vystřídala ostřílená Christie Golden, která je u nás známá především díky svým knihám ze série Warcraft nebo Starcraft. Nyní se zapojuje do další úspěšné herní série. Jak si však povede v porovnání s Bowdenem, to ukáže až čas.

Další a možná i podstatnější změnou, je fakt, že vůbec poprvé nevychází kniha z této série z herní předlohy, jako tomu bylo až doposud. Samozřejmě zde najdeme odkazy na události z předchozích dílů, vůbec poprvé však dostáváme příběh, který nemá žádné opěrné body v herní předloze. Kacířství se tak vydává svou vlastní cestou a ukazuje odvěký boj asasínů a templářů z trochu jiného úhlu. Zároveň rozšiřuje celé univerzum o další zajímavé střípky informací, které ocení především pravověrní fanoušci této akční série.

Golden se ve své knize rozhodla zaměřit především na templáře. Simon Hathaway je člen templářské Vnitřní svatyně a zároveň nový šéf historického výzkumu Abstergo Industry. Simonova fascinace historií je obrovská a tak není divu, že ji touží okusit na vlastní kůži prostřednictvím svého předka, Gabriela Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Je však připravený na to, co ukrývá historie jeho rodu? A kam až sahá odvěký boj asasínů s templáři?

Kacířství rozhodně vyvolává u fanoušků řadu otázek. Přece jen se autorka nemusela držet žádného pevně daného tématu a měla tak volné pole působnosti. Pokud však čekáte literární orgie, zázrak se bohužel nekoná. Golden jede více méně v zajetých kolejích. Bere dobře známý příběh Johanky z Arku a kolem něj staví asasínsko-templářskou konspiraci. Námět rozhodně není špatný a má vcelku slušný potenciál, bohužel se ale nedá ubránit pocitu, že z něj mohla autorka dostat daleko víc.

Stejně jako v případě předchozích dílů dostáváme relativně jednoduchý příběh, který nikam zvlášť neodbočuje a jde přímočaře ke svému cíli. I díky tomu je i tato kniha lehce předvídatelná, a jaký bude konec, to budete tušit již v polovině knihy. Ostatně na nějakých 280 stranách se nedají vymýšlet velké zázraky.

Na druhou stranu se Kacířství opravdu dobře čte, děj odsýpá a ve své podstatě nic důležitého nechybí. Christie Golden tak obstála se ctí a v Kacířství odvádí svůj standardní výkon. Dostává se nám tak do rukou další příjemná oddechovka, která bezpochyby potěší nejednoho fanouška této povedené herní série.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..