Cassandra Clare – Město ztracených duší

0
Démonka Lilith byla zničena a Jace unikl z jejího zajetí. Ale když jej lovci stínů přijdou zachránit, najdou jen krev a rozbité sklo. A zmizel nejen chlapec, kterého Clary miluje – ale zmizel i ten, kterého nenávidí, Sebastian, syn jejího otce Valentina: syn, který je odhodlaný uspět tam, kde jeho otec selhal, a srazit lovce stínů na kolena.
Clary se vydává úplně sama do srdce temnoty a hraje nebezpečnou hru, v níž sází nejen vlastní život, ale také Jaceovu duši. Je ochotná pro Jace udělat cokoli, ale může mu vůbec pořád důvěřovat? Nebo je skutečně ztracen? Jaká cena je příliš vysoká, dokonce i pro lásku?

…………………………………………………………….

O tom, zda měla Cassandra Clare nechat svou sérii Nástroje smrti pouze jako trilogii a ne sérii o šesti dílech, se vedou vášnivé diskuze. Jedno je každopádně jisté. Ať má tato série dílů šest, nebo pouze tři, své fanoušky si rozhodně najde. Dychtící čtenáři se navíc v těchto dnech dočkají českého vydání pátého dílu pod názvem Město ztracených duší.

CoLSAutorka opět zavádí čtenáře tam, kde končí předchozí kniha. Po souboji s mocnou Lilith se zdá, že se vše obrací k lepšímu a na Jace, Clary a jejich přátele čeká zase trocha toho zaslouženého klidu… Až na jeden háček. Jace a Claryin nenáviděný bratr Sebastian zmizeli neznámo kam, jediné co po nich zbylo je spousta krve a rozbité sklo. Kam oba zmizeli? A je Claryina láska stále naživu? Tolik otázek a žádné odpovědi.. Nezbývá tedy nic jiného, než se vydat vstříc nebezpečenstvím a riskovat tak nejen svůj život, ale také Jaceovu duši.

Již v minulém díle si mohli čtenáři všimnout menšího rozdílu oproti původní trilogii. Zatímco v prvních třech knihách dostávají prostor především Clary s Jacem, od Města padlých andělů je vše jinak. Tato dvojice ustupuje malinko do pozadí a daleko více prostoru tak mají i ostatní hrdinové této série. Ani u této knihy tomu není jinak. Díky tomu mají čtenáři možnost nahlédnout do děje z různých úhlů pohledu. Byť to fanouškům nemusí vyhovovat, přeci jen jejich miláčci jsou hlavně postavy Clary a Jace, je to rozhodně milé zpestření a zajímavý prvek jak oživit tuto sérii.

the_mortal_instruments__city_of_lost_souls_by_myoldsecrets-d5rl6yhA právě čtvrtý díl si zasloužil hodně rozporuplných komentářů, přeci jen autorka napojovala vcelku uzavřený příběh naprosto novou dějovou linií. I díky tomu mohla některým čtenářům připadat kniha zpočátku malinko nudná a postrádající kouzlo předchozích dílů. Město ztracených duší se toto snaží napravit a přináší tak daleko více akce a napětí, než její předchůdce.

Přestože je autorčin styl stále velmi čtivý a dokáže čtenáře naplno vtáhnout do děje, nelze se ubránit pocitu, že autorka stále opakuje stejnou zápletku. Zatímco v původní trilogii se vše točilo kolem Valentina, jako hlavního záporáka, zde nastupuje jeho syn a bratr Clary Sebastián, který si s otcem v ničem nezadá. Samozřejmě zde najdeme detaily, které tyto dvě dějové linie odlišují, přesto se více méně řeší stejné problémy, jako v předchozích knihách.

Přes menší výtky, které budou pro někoho větší, pro někoho menší, si Nástroje smrti zachovávají svoje neopakovatelné kouzlo, díky kterým je zbožňuje tolik čtenářů po celém světě. Po přečtení této knihy tak nezbývá fanouškům než vydržet na podzim, až vyjde závěrečný díl této série. Navíc bude zajímavé sledovat jak si autorka poradí se zakončením celé série, zda se bude opakovat, nebo naopak vymyslí grandiózní finále, které fanoušky naprosto uzemní?

 
 Kniha vychází v nakladatelství Knižní klub
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….


Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku.
Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.


 
 
 

wordpress hodnoceni

Zdroje obrázků: zdezde
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..