Carl-Johan F. Ehrlin – O králíčkovi, který chtěl usnout

0

ANOTACE:
Také se Vám nedaří, aby Vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém světě a čtěte dítěti před spaním příběh, který Vám pomůže nekonečné potíže s usínáním proměnit v láskyplný a zklidňující rituál.
Králíček Kája nemůže usnout. Ještěže jeho maminka zná cestu k strýčkovi kouzelníkovi Zíválkovi, který dokáže našeho malého nezbedu uspat. Králíček Kája tedy putuje s maminkou k jeho domečku. Cestou potkává nové přátele a učí se od nich, jak usínání může být zábavné i příjemné současně.
Tento jednoduchý příběh je psán netradičním způsobem a používá účinné relaxační techniky, které Vašemu dítěti pomohou se uvolnit a během krátké chvíle klidně usnout. Vyzkoušejte průlomovou metodu švédského psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina a naučte se uspávat své děti způsobem používaným rodiči i učiteli v mateřských školách po celém světě.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Již za pár dní se na trh chystá jedna opravdu originální kniha pro děti, kterou ocení především jejich rodiče. O králíčkovi, který by rád usnul má pomoci našim dětem s poklidným usínáním a dopomoci nám rodičům nalézt cestu jak nekonečné potíže s usínáním proměnit v láskyplný a zklidňující rituál. Kupodivu za ním nestojí žádný z renomovaných nakladatelských domů pro děti, ale Kniha Zlín, která je ve čtenářských kruzích známá především díky svým kriminálním příběhům.

162-kralicek-obalkaTo však nikterak nebrání tomu, aby na český trh přinesli knihu, která dopomáhá tisícům rodičů po celém světě s uspáváním svých ratolestí. Ostatně ne nadarmo je tato kniha bestsellerem, který vychází již v 39 zemích světa a jen v Dánsku se nyní chystá do prodeje stotisícový náklad. Otázkou je, zda tato revoluční uspávací pohádka zafunguje i na české děti.

Již před samotným čtením si je potřeba uvědomit, že tato kniha rozhodně není žádná klasická pohádka na jaké jsme zvyklí. Přesto ovšem jeden kratší a jednodušší příběh obsahuje. Ovšem než na samotný děj je v tomto případě kladen důraz na styl, jakým je napsán a techniky, které budete při předčítání používat.

Vzhledem k tomu, že má tato kniha pomoci našim dítkám s usínáním, je vcelku jasné, kolem čeho se bude celý příběh točit. Malý králíček Kája nemůže usnout a má s tím stále větší a větší problémy. Naštěstí jeho maminka zná cestu ke kouzelnému strýčku Zíválkovi, který dokáže malého nezbedu jistojistě uspat. Králíček tedy putuje k jeho domečku. Cestou navíc potkává nové přátele, kteří mu radí jak nejlépe usnout a uvolnit se.

219_carl-johan-forssen-ehrlinPo příběhové stránce tedy zázraky čekat rozhodně nemůžeme. To důležité se ovšem ukrývá v jednotlivých radách, které nám autor předkládá, jak vůbec máme tuto “pohádku” číst. Možná vám přijde divné, jak bychom mohli jenom pomocí změny intonace, šeptání a modulace hlasu uspat jindy neuspatelné dítko. Je to k neuvěření, ale ono to doopravdy funguje. A to dokonce i ve chvílích, kdy vašemu děťátku rostou zoubky a se vším je daleko větší problém než normálně. Ostatně u nás doma jsme již vyzkoušeli a usínáme společně s králíčkem bez jakýchkoliv problémů každý den.

Je sice jasné, že tato metoda asi nemusí fungovat úplně na každého. Minimálně za zkoušku však stojí. Jen doporučím oprostit se od faktu, že si budete připadat jako byste vaše malé dítko zaklínali nebo uváděli do hypnózy. Jisté však je, že švédský psycholog Carl-Johan Forssén Ehrlin našel opravdu revoluční metodu, která pomůže nejen dětem, ale především jejich rodičům zachovat si duševní zdraví.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..