Camilla Läckberg – Super Charlie

0

Charlie se narodil jako úplně obyčejné miminko. Trocha zatoulaného hvězdného prachu z něj však doslova přes noc udělala miminko krajně neobyčejné. Co si má ale Charlie se svými zvláštními schopnostmi počít? Když však začne zlý spolužák šikanovat jeho staršího bráchu, má Charlie jasno. Neobyčejné schopnosti mají přece superhrdinové, a ti s jejich pomocí konají dobré skutky! A tak se z úplně obyčejného Charlieho stává neobyčejný Super-Charlie…

…………………………………………………………….

Jelikož knih není nikdy dost a čtenáři by se měli vychovávat již od útlého věku, neměli bychom zapomínat ani na příběhy pro ty nejmenší. Jedním takovým je i Super-Charlie, který právě vychází v nakladatelství Motto. Tuto útlou knížečku má navíc na svědomí Camilla Läckberg, kterou budou čeští čtenáři znát hlavně díky jejím skvělým detektivkám, které vychází u stejného nakladatele, jako právě tato kniha pro děti.

Nytt omslag feb11Camilla Läckberg, švédská autorka napínavých příběhů, mnohými kritiky a čtenáři označovaná za královnu severských krimi. Začínala jako ekonomka, avšak díky kurzu tvůrčího psaní se rozhodla změnit povolání a díky tomu se postupně vypracovala mezi elitu skandinávských autorů a nyní pravidelně okupuje přední příčky bestsellerů. Kromě psaní uváděla spolu se svou kolegyní Denise Rudbergovou televizní pořad o literatuře. Nyní se ovšem pouští na pro ní neprobádané území knih pro děti se zbrusu novou sérií o neobyčejném miminku.

Malinký Charlie se narodil jako úplně obyčejné miminko, avšak jedné noci na něm ulpí trocha zatoulaného hvězdného prachu. Od té chvíle ze začínají dít nezvyklé věci a Charlie zjišťuje, jaké schopnosti díky prachu získal. A jelikož nezvyklé schopnosti mají hlavně superhrdinové, má naše miminko ve všem jasno. Bude pomáhat a konat dobré skutky. A tak se z něj stává Super-Charlie a vydává se za svým prvním dobrodružstvím.

femina_11_super_bebe_02_72Ačkoliv se jedná o knihu pro děti, své zkušenosti z detektivek ukazuje autorka i zde. I když tentokrát v té nejjednodušší a nejsrozumitelnější formě. Boj dobra se zlem je zkrátka vděčné téma a u nejmenších čtenářů to platí dvojnásob. Navíc samotného hlavního hrdinu si nejde nezamilovat, a to i díky tomu, že věkem je vašim dítkům opravdu blízko a mohou se s ním ztotožnit.

Celý příběh navíc doplňují skvěle vyvedené ilustrace, které krásně ladí s celkovým zpracováním a obsahem. Obrázky jsou navíc celkově počeštěné, takže se vám nestane, že narazíte na anglické, či švédské slovíčko, kterému by vaše dítko nerozumělo. I díky tomu se ze samotné knížky stává ideální pohádka před spaním, která pobaví nejen ty pro které je primárně určena, ale dozajista si ji oblíbí i samotní rodiče.

Autorka vytvořila originální příběh, který malé čtenáře a jejich rodiče rozhodně neurazí. Na druhou stranu opravdu krátký rozsah (36 stran) nemusí někomu stačit. Je třeba si ovšem uvědomit, že se jedná o první knihu plánované série, a je tak malým úvodem do celého Charlieho vesmíru. Rozhodně ovšem bude zajímavé sledovat, jak si Camilla Läckberg poradí s dalšími příběhy tohoto malého nezbedy.

Kniha vychází v nakladatelství Motto
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdJean Edith Camilla Läckberg je oblíbenou švédskou autorkou detektivek, jednou z nejmladších a zároveň nejnověji objevených pro mezinárodní literární scénu.
Začínala jako ekonomka, avšak kurz tvůrčího psaní ji navedl novým směrem a nyní okupuje přední příčky skandinávských bestsellerů. Hlavními hrdiny doposud sedmidílné série detektivek jsou spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström. Všechny díly se odehrávají v přímořském městečku, autorčině rodné Fjällbacce.
Spolu se spisovatelkou Denise Rudbergovou Camilla uváděla televizní pořad o literatuře s výmluvným názvem Läckberg & Rudberg.
Žije s přítelem a třemi dětmi na předměstí Stockholmu.

    

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..