C. L. Taylor – Nehoda

0

ANOTACE:
Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou. A že je načase, aby té realitě začala čelit.
Sue se snaží zjistit, co dceru přimělo k tak zoufalému činu. Probírá se detaily Charlottina života, noří se stále hlouběji do dívčina soukromí… a pak v jejím deníku narazí na děsivý záznam.
Teprve po jeho přečtení se Sue opravdu ocitá v pekle. Z lidí, které měla dříve ráda, se postupně stávají nepřátelé, kterým nedůvěřuje. A ona sama v sobě sbírá odhodlání, aby se dokázala vrátit do vlastní minulosti, kterou v sobě dávno pohřbila. Tolik na ty dávné hrůzy chtěla zapomenout!
Zapomenout ale nemůže. Nesmí. Protože pokud chce své dceři pomoci, musí z paměti vylovit všechny přízraky z minulosti. Jedině tak zjistí, odkud Charlottě hrozí největší nebezpečí. A možná dokonce zjistí, že největším nebezpečím je pro svou dceru ona sama…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Zavírat oči před vlastní minulostí je spolehlivý způsob, jak si zatemnit budoucnost. Prohlášení na přebalu knihy Nehoda rozhodně dokáže zaujmout a nalákat. Jak si však v konečném hodnocení povede novinka C. L. Taylor? Dokáže zaujmout stejně jako její debut Lež, nebo na nás tentokrát čeká zklamání?

Tuto autorku představilo českým čtenářům ostravské nakladatelství Domino. Její prvotina Lež rozhodně dokázala zaujmout a perfektně zapadla do stále se rozšiřující nabídky psychothrillerů, které se těší vzrůstajícímu zájmu čtenářů. I její nejnovější kniha se nese v podobném duchu, na rozdíl od autorčiny prvotiny se však nese v poněkud jednodušším duchu.

Děj této knihy se točí okolo Sue Jacksonové. Starostlivé matky, které se prakticky zhroutil svět ve chvíli, kdy její dospívající dcera Charlotta skončí v kómatu. Ta údajně vědomě vstoupila před jedoucí autobus. Co k tomu dívku vedlo a není vše přeci jen trochu jinak, než se zdá? Sue se snaží za každou cenu odhalit pravdu a pochopit důvody dívčina konání…

Postupně odkrývá detaily Charlottina života a přichází na informace, o kterých neměla ani tušení. Nejděsivější ze všeho je však fakt, že současný stav její dcery má dost možná něco společného se Sueinou minulostí. Tou minulostí, na kterou se snaží za každou cenu zapomenout. Je to však ale vůbec možné, nebo se jedná jen o podezřelou shodu okolností a pravda je úplně někde jinde?

Stejně jako u Lži i v Nehodě čekají na čtenáře dvě příběhové linie. Ta první se vcelku pochopitelně točí okolo výše nastíněného děje. O něco zajímavější jsou pak flashbacky do devadesátých let v nichž sledujeme mladou a nespoutanou Sue, v době, kdy prožívala jednu z největších lásek svého života. Obě linie se samozřejmě navzájem ovlivňují a společně pak dávají dohromady jedinečnou mozaiku, která utváří celý příběh.

Menší zklamání jsou pak samotné postavy, které se autorce bohužel nepodařilo moc dobře vykreslit a dodat jim patřičnou dávku uvěřitelnosti. Do určité míry za to možná může i relativně úsporný styl, kterým autorka píše. Nevyžívá se ve zbytečných detailech a kudrlinkách, kterými by si obmotala čtenáře kolem prstu. Díky tomu vám však jednotlivé postavy budou k srdci přirůstat jen velmi pomalu a vám tak bude úplně jedno, čím si právě prochází. Když k tomu připočteme řadu žánrových klišé, kterými kniha oplývá, je celkové hodnocení značně nejisté.

Na druhou stranu v tomto stylu najdeme i nezanedbatelné pozitivum, kterým je úžasná čtivost a tempo, kterým se příběh ubírá kupředu. V Nehodě tak rozhodně nemůžeme čekat aspiranta na thriller roku. Jedná se však o příjemnou jednohubku, která rozhodně dokáže pobavit, větší smysl však v ní hledat nemůžeme…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply