C.D. Payne – Mládí v hajzlu

0

Musím se přiznat, že jsem se tomuto žánru literatury dlouhou dobu vyhýbal. Avšak jak čas plyne a zásoba nepřečtených knih na které mám spadeno se bezútěšně ztenčuje padla volba právě na C.D. Payna a první díl teenagerské série Mládí v hajzlu – Mladík v odboji. Upřímně řečeno nic jsem neočekával a tak mohu říct, že už moc dobře chápu proč se kniha řadí k bestsellerům.

Kniha je napsána ne moc obvyklou formou deníku jednoho naprosto obyčejného (možná trochu neobyčejného, ale to posuďte sami podle knihy) mladíka Nicka Twispa, jenž jako správný teenager zápasí s tunami akné a je beznadějně zamilován do krásné Sheeni, která ovšem nebydlí ve stejném městě jako Nick a tak řeší zapeklitou otázku jak být spolu….vše se ovšem více než zamotává a knížka nabírá pořádný spád plný hlášek ironických poznámek a nezaměnitelného humoru, který vás přinutí se přestat smát až tehdy když knihu dočtete.
Upřímně mohu říct že mě styl C.D. Payna naprosto pohltil a občas musíte opravdu velmi uvažovat zda knihu opravdu napsal dospělý muž, či je opravdu jen přepsaným deníkem nadrženého teenagera který psaním deníku léčí své mindráky. Tuto knihu a doufám že i další díly mohu jen a jen doporučit příjemná oddechovka např. na cesty do práce nebo jen tak pro zasmání. Protože smát se budete to Vám mohu slíbit.

Anotace:

Deník Nicka Twispa, předčasně vyspělého „puberťáka“, od ďábelsky inteligentního C. D. Payna. Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Nick je kluk s úžasnou schopností zaplétat se do nesnází. Všechny jeho vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce. Paradoxně na své spletité cestě dospíváním nachází především obecnou radost ze života a soucit – obojí velmi nakažlivé!

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..