Bubliny v knihovně

0

Není to tak dlouho co světlo světa spatřilo první číslo komiksové revue Bublifuk. Ten vznikl i díky podpoře čtenářů na portálu HitHit. V Bublifuku tak získáváme další zajímavý komiksový časopis pro děti, který bude bezpochyby hodně srovnáván s již legendárním Čtyřlístkem. S ním ho ostatně pojí nejen zaměření na děti, ale i původní domácí tvorba předních českých autorů, jakými jsou Klára Smolíková, Jiří W. Procházka, Petr Kopl, Lukáš Fibrich, Karel Jerie a spousta dalších. O kvalitu je tak bezpochyby postaráno. Dokáže však v tvrdé konkurenci obstát? Na to odpoví až čas a zájem čtenářů. Pokud jste však s tímto zajímavým projektem nepřišli ještě do styku a chtěli byste se na něj podívat trochu blíže 21. ledna budete mít jedinečnou možnost. Autoři projektu chystají setkání s čtenáři (dětmi) na kterém proběhne i představení této komiksové revue.

Bez názu


Ve čtvrtek 21. ledna od 10:00 v nové knihovně na Lužinách (Archeologická 1/2256, Praha 13) přivítáme novou komiksovou revue Bublifuk. Budeme si s dětmi o komiksech povídat a připraveny budou veselé komiksové úkoly.

Bublifuk obsahuje deset původních komiksů. V hravém workshopu si holky a kluci vyzkouší, kdo je kdo v komiksové redakci, jak komiks vzniká, jak se obléká komiksový superhrdina a co se může pokazit, když se jim do všeho plete zvědavý myšák Chlup. Seznámí se i s hrdiny dalších příběhů. Spolu se Zeleným vlkem zkusí porozumět svému strachu. Prchlivý D’Artagnan jim předvede, jak se komiksový hrdina tváří. S kamarády Stellou a Fernandem se pustí do vynalézání a s piráty Karlosem a Alfonsem se naučí komiksově chrápat, bručet i bzučet.

letacek_knihovna_tisk

Komiksovou revue představí nakladatelství Triton a s dětmi si budou hrát spisovatelé Klára Smolíková a Jiří W. Procházka, kreslíř Viktor Svoboda a další.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply