Bryan Hitch – Liga spravedlnosti 5: Dědictví (Rebirth)

0

Jsou největší hrdinové na světě, jsou výkladní skříní celého DC univerza, jsou Liga spravedlnosti. A díky Bryanu Hitchovi nemají dvakrát na růžích ustláno. Opět však přichází záblesk naděje v podobě páté knihy ze série Znovuzrození hrdinů DC. A aby v tom “naši hrdinové” nebyli úplně sami, přichází na scénu i jejich potomci…

Liga spravedlnosti nemá skutečně dvakrát na růžích ustláno. Vděčit za to může to právě Bryanu Hitchovi, který tomuto superhrdinskému týmu zatím nedokázal dát jasné směřování. Výkladní skříň DC univerza se tak zatím potácí od ničeho k ničemu a jen občas nabídne i světlejší okamžiky, které vytahují tuto týmovku z šedého průměru. A právě jeden takový okamžik přichází v podobě páté knihy, která nabízí relativně uzavřený příběh, jenž nás přenáší dvaadvacet let do budoucnosti.

Právě v tom okamžiku začíná příběh páté knihy, která u nás vychází s podtitulem Dědictví. Ze Země se stala v podstatě pustina sužovaná obávanou bohyní známou jako Sovereign. Veškerá naděje již zdánlivě pohasla. Členové Ligy spravedlnosti jsou po smrti. Přesto jsou zde stále tací, kteří se současným stavem nehodlají smířit. Jediná šance na záchranu Země se však nachází v minulosti. A tak se potomci nejslavnějšího týmu na Zemi musejí vrátit zpět v čase, aby zastavili obávanou Sovereign…

Předně je potřeba zmínit, že rovnou můžete zapomenout na jakékoliv větší propojení s předchozími díly. Dědictví je tak v podstatě samostatný příběh. Na druhou stranu je potřeba říct, že možná právě to mu paradoxně pomáhá. Hitch se tak v podstatě nikterak nezaobírá minulými událostmi, dokonce kašle i na přítomnost a vrhá nás rovnou do budoucnosti. Hrátky s časem sice většinou nedopadají moc dobře, tentokrát se však autorovi podařilo až na pár drobností vše ukočírovat. A tak nám nabízí vcelku zajímavý příběh, který hravě převyšuje své předchůdce snad ve všech ohledech.

Vděčit za to můžeme především faktu, že tentokrát Bryan Hitch nesází vše na pouhopouhou akci, ale vcelku slušně a hlavně zajímavě pracuje i se samotnými postavami. Ostatně, jak byste se tvářili vy, kdybyste se setkali se svým potomkem, který neexistuje a navíc ho máte s jiným členem Ligy spravedlnosti. Ano, i na takové situace zde dojde. A právě ty jsou jedním z největších hnacích motorů celé této knihy.

Zapomeňte tak na Robina, Kid Flashe, Super Boye a další známé postavy, tentokrát přebírají otěže Hunter, Cube a další, kteří se vyloženě třesou na setkání se svými “rodiči”. I na ty zde tak dojde. Hitch je navíc staví do zcela nových situací, na které rozhodně nejsou zvyklí. Navíc si autor pro nás připravil i jedno vskutku zajímavé překvapení, které se točí okolo Wonder Woman. 

Víc však rozhodně prozrazovat nebudu, abych vám náhodou nekazil zážitek. Jisté však je, že tentokrát Bryan Hitch vcelku překvapil a rozhodně můžeme říct, že pozitivně. Pokud jste tedy již nad tímto autorem nadobro lámali hůl, aktuální book Ligy spravedlnosti dává naději, že by nemuselo být tak špatně. Hitch totiž evidentně umí napsat i více než slušné příběhy, čehož je Dědictví jasným důkazem.LIGA SPRAVEDLNOSTI #5 – DĚDICTVÍ
SCÉNÁŘ: BRYAN HITCH
KRESBA: FERNANDO PASARIN
PŘELOŽIL: ĽUDOVÍT PLATA
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 144
ORIG. NÁZEV: Justice League #05: Legacy
ISBN: 978-80-7449-821-3

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..