Bryan Hitch – Liga spravedlnosti 4: Nekonečno (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
LIZE SPRAVEDLNOSTI VYPRŠEL ČAS!

Členové Ligy spravedlnosti jsou mrtví. Manhattan je zničen. A za to všechno nějak může Flash.
Na nejrychlejšího muže světa a jeho blízké opakovaně útočí záhadný muž, který ho viní ze smrti své rodiny. Jeho tajuplná zbraň však nešíří jen zkázu a smrt, nabízí také druhou šanci. A třetí. A další…

Kromě toho Liga čelí mikroskopickým nájezdníkům, šíleným supervojákům a objeví se také Mera, Královna moře!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Členové Ligy spravedlnosti jsou mrtví. Manhattan je zničen. A za to všechno nějak může Flash. Nejmocnější hrdinové světa se vrací na scénu, aby se opět postavili mocným nepřátelům, vrátili se v čase, zachránili svět, ale i sami sebe. To vše slibuje již čtvrtá kniha ze Znovuzrození hrdinů DC od Bryana Hitche, tentokrát s podtitulem Nekonečno.

Ač by měla být Liga spravedlnosti výstavní skříní celého DC univerza, pod taktovkou Bryana Hitche bohužel české čtenáře zatím příliš nepřesvědčila. V jeho podání nepřináší Liga spravedlnosti zatím žádný ucelenější příběh a je v podstatě pouhou sbírkou akčních epizodek, během kterých se naši hrdinové vypořádávají s mocnými nepřáteli. Bohužel tento dojem ve vás přetrvá i po dočtení aktuální novinky.

To samozřejmě nemusí být nutně špatně, akční pojetí a důraz na bojové scény je u Hitche znát již od první knihy. A pokud se s tímto zaměřením spokojíte a budete brát Ligu spravedlnosti jako klasickou nenáročnou superhrdinskou oddechovku, více méně zklamáni asi nebudete. Na druhou stranu od týmu, který je nabitý největšími hvězdami celého DC univerza bychom pravděpodobně čekali o něco víc, v případě Bryana Hitche se toho ale asi nedočkáme. I když na konci této knihy možná maličko svítá určitá naděje. To však předbíhám, nejdříve se podívejme, co na Ligu tentokrát čeká.

Nejdříve se naši hrdinové musí vypořádat s časovou smyčkou, ve které tak nějak uvízli a pravděpodobně za ní může Flash. Ostatně, jak také jinak. Společně se tak musí vypořádat se záhadným mužem, který Flashe viní ze smrti své rodiny. Tím však zdaleka nekončíme. Kromě toho Liga čelí mikroskopickým nájezdníkům, šíleným supervojákům a na scénu také přichází Mera.

A právě její příchod a spolupráce s Ligou dává malou naději, že by snad další kniha mohla přinést barvitější příběh, který bude navíc úzce spjat s Aquamanovou řadou. Paradoxně na něm Hitch pracoval s Danem Abnettem, který pracuje právě na Aquamanovi, je tak nejsvětlejším okamžikem celé knihy. Zde obzvláště doporučuji přečíst si třetí Aquamanův book. Jenom tak totiž vše zapadne na správné místo a vy budete naprosto v obraze. Bohužel kromě tohoto světlého momentu na konci knihy se jedná šeď, která nikterak nevybočuje z řady a nenabízí nic, co bychom už mnohokrát neviděli. I na počtvrté tak Liga spravedlnosti stále přešlapuje na místě a nenabízí čtenářům nic extra zajímavého.

A je to rozhodně škoda, vzhledem k věhlasu samotného týmu, i veškerým událostem, které se zatím v rámci Rebirthu objevili, zde určitý potenciál bezpochyby je, Bryan Hitch jej však zatím nedokázal nikterak využít. Otázkou je zda se mu to ještě vůbec podaří. V jeho podání totiž na nás čeká už pouze jedna kniha, poté předal scénáristické žezlo dál. Buď, jak buď i aktuální kniha Nekonečno nabízí nenáročnou akční zábavu, která sice dokáže pobavit, moc navíc toho ale nenabízí.

Největším kladem této knihy je tak kromě Mery pravděpodobně opět samotná kresba, která se nese v klasickém mainstreamovém duchu. Ta je na první pohled vcelku líbivá a rozhodně nikoho neurazí. Na druhou stranu toto pojetí vidíme v každém druhém superhrdinském komiksu a tak je opravdu smutné, že tím nejlepším na celé Lize spravedlnosti je právě klasická a ničím originální mainstreamová kresba. Po dočtení tak nezbývá než doufat, že se situace u Ligy spravedlnosti ještě v dobré obrátí a tento superhrdinský tým se vrátí tam kam patří. Osobně si však myslím, že s Bryanem Hitchem to ale nebude…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..