Bryan Hitch – Liga spravedlnosti 2: Epidemie (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Liga spravedlnosti rozšířila své řady o nového, zkušenějšího Supermana a dvojici mladých zapálených Green Lanternů. Zvýšila tím svůj dosah a zvětšila moc. Soudržnost týmu nikdy nebyla lepší. A nyní to jediný člověk roztrhá všechno na kusy.

Truchlivý manžel plný zášti, který pracuje v skromné předměstské garáži, obrací pomocí svých působivých hackerských schopností proti Lize spravedlnosti její nejmocnější zbraně. Pouhými několika ťuknutími do klávesnice se dokáže zmocnit Cyborga, infikovat Green Lanternův prsten moci a vypustit z řetězu armádu padouchů, kteří mají hrdiny zničit.

Dokáže Batman společně se zbytkem Ligy najít hackera a zastavit elektronický útok? Nebo si kybernetická válka vyžádá oběti z masa a kostí?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Liga spravedlnosti, výstavní skříň s největšími hvězdami DC univerza se vrací zpět na scénu, aby se v druhé “rebirthové” knize postavila neviditelnému nepříteli, který obrací pomocí svých působivých hackerských schopností proti Lize spravedlnosti její nejmocnější zbraně. Dokáže se Liga s tímto nezvyklým úkolem vypořádat, nebo si kybernetická válka vyžádá oběti z masa a kostí?

Už úvodní kniha série naznačila, jakým směrem se bude tentokrát Liga spravedlnosti ubírat. Komiksový kreslíř a scénárista Bryan Hitch pojal tuto superhrdinskou týmovku v hodně akčním stylu, což sebou samozřejmě nese i nejedno úskalí. Akční scény jsou sice na první pohled líbivé, ve spojení s jednodušším dějem, však řadu čtenářů patrně neuspokojí. Bohužel v podobném stylu pokračujeme i u druhé knihy a tak Bryan Hitch zatím moc nepřesvědčil.

Útok mimozemských entit z úvodní knihy je již minulostí. Lize spravedlnosti se podařilo vše urovnat a tak i tato nelehká krize se obešla prakticky bez lidských obětí. Až na jednu výjimku, ženu, na kterou čekal doma manžel a malé děti. Ta se již nikdy nevrátila domů… Liga si však nemůže ani chvíli odpočinout. Sotva se vypořádala s jednou hrozbou, na obzoru je nová, která tentokrát míří přímo na samotné členy Ligy. Působivým hackerským útokem se zmocňuje Cyborga, infikuje Green Lanternův prsten moci a vypouští ze řetězu armádu padouchů, kteří mají hrdiny zničit…

Na čtenáře tak čeká v této knize další nenáročná akční týmovka, která se však od předchozího dílu v pár ohledech liší. Jednak přibylo dialogů, které by čtenářům měli dopomoci sžít se se samotnými postavami a dát jim pocit hlubšího děje. To je na jednu stranu bezpochyby chvályhodné, kdyby na straně druhé nestála plejáda, lehce tupých záporáků, kterým nasadí korunu (SPOILER ALERT) nevinné dítě s tabletem, o celé řadě nelogičností nemluvě. Když k tomu připočteme akční scény, které jsou tentokrát značně zkratkovité, je celkový dojem z tohoto komiksu mírně řečeno rozpačitý. Přitom samotný nápad s hackery a kybernetickými útoky, kterým se musí Liga spravedlnosti postavit rozhodně není úplně špatný.

Ačkoliv by měla být Liga spravedlnosti výkladní skříní celého DC. Zatím to tak rozhodně nevypadá. Svou kvalitou se pohybuje na úrovni Harley Quinn, pro kterou však mluví jednoznačně fakt, že tato hrdinka se na rozdíl od Ligy nebere nijak vážně. Celkovému dojmu nikterak nepomáhá ani samotná kresba, která se nedá označit za nic jiného než obyčejný průměr, který moc nezaujme. To se ostatně zatím dá tvrdit o celé této sérii.

Bryan Hitch je bezpochyby talentovaný komiksový kreslíř, o jehož kvalitách jsme se mohli již několikrát přesvědčit. Bohužel coby scénárista Ligy spravedlnosti zatím nenašel správně směřování, superhrdinský tým se zatím potácí od ničeho k ničemu a i když se snaží nalákat na pompézní akční scény, stále více se ukazuje, že to jaksi nestačí. Snad se Hitchovi povede nabrat ještě správný směr a dostane Ligu zpět na výsluní, byla by totiž věčná škoda kdyby skončila odsouzená k neúspěchu.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..