Bryan Hitch – Liga spravedlnosti 1: Vyhlazovací stroje (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Jsou to největší hrdinové, jaké kdy svět poznal. Jenže největší z nich je pryč.
Superman padl. Muž z oceli zemřel při obraně svého adoptivného domova. Zůstali tu zbylí členové Ligy spravedlnosti, kteří teď musí bojovat bez něj – a také tu zůstal starší, moudřejší Superman ze zmizelého vesmíru, aby po něm převzal jeho úděl.
Jenže pro Batmana, Wonder Woman a další členy Ligy spravedlnosti je tenhle nový Superman cizincem. Stejně jako Jessica Cruzová a Simon Baz – nováčkové ve sboru Green Lanternů, které tu Hal Jordan nechal, aby bránili planetu v jeho nepřítomnosti – se bude muset nejdříve osvědčit.
A raději by to měl udělat rychle. Blíží se totiž hrozba božských rozměrů, s jakou dosud Liga ještě nikdy nebojovala. Probouzejí se obří ničivé stroje, které dokážou přetvořit zemský povrch a proměnit lidi v živoucí zbraně. Jsou to vyhlazovací stroje. A Liga spravedlnosti bude potřebovat všechny své členy, aby je vypnula.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Znovuzrození hrdinů DC se více než nadějně rozjíždí. Po nejhlavnějších postavách tohoto univerza v čele s Batmanem, či Wonder Woman nesmí samozřejmě chybět ani nějaká ta týmovka. Po drsnějším Suicide Squad přichází na řadu tým složený z největších hvězd DC univerza. Liga spravedlnosti je zpět, aby se hned na úvod vypořádala s Vyhlazovacími stroji.

Po Lize z New52, jenž zrovna zažila jeden ze svých vrcholů ve Válce velké trojky, tak nyní přichází na řadu i její mladší “restartovaná” sestřička. V rámci Rebirthu si tuto partičku vzal na starost Bryan Hitch. S jeho tvorbou jsme se mohli již setkat například v sérii Ultimates, potažmo v loňském Batman detective comics #5. V obou případech se však na těchto komiksech podílel jako kreslíř. Aktuální Liga spravedlnosti nám však tohoto oblíbeného anglického kreslíře představuje ve zcela novém světle a jeho úkol rozhodně nebude snadný…

Stejně jako ostatní série z “rebirthu” se i Liga spravedlnosti snaží o “nový” začátek aby to však bylo možné musí někdo umřít.Superman z New 52 padl. Muž z oceli zemřel při obraně svého adoptivního domova a Liga spravedlnosti se tak ocitá bez svého nejmocnějšího člena. Hrdinové se tak musí vypořádat nejen se smrtí svého přítele, že jim již nikdy nepomůže v nejdůležitějších chvílích.

O tom jak důležitým článkem jejich týmu Superman byl, se přesvědčí vcelku záhy. Po celé Zemi se probouzejí obří ničivé stroje, které dokážou přetvořit zemský povrch a proměnit lidi v živoucí zbraně. Zastavit je rozhodně nebude jednoduché. Pomoc Supermana by se v této chvíli více než hodila. Naštěstí je zde však také Superman z alternativního vesmíru, který by mohl zaujmout místo původního hrdiny. Jenže pro Batmana a další členy Ligy spravedlnosti je tenhle nový Superman cizincem. A tak se stejně jako Jessica Cruzová a Simon Baz, nováčkové ve sboru Green Lanternů, bude muset nejdříve osvědčit …

Vzhledem k pojetí celého Rebirthu, či alespoň té části, kterou jsme si mohli zatím přečíst, je vcelku jasné co na čtenáře čeká. Nová Liga spravedlnosti se skutečně od svých rebirthových kolegů příliš neliší. Hlavním jmenovatelem úvodní knihy celé série, je především akce a menší seznámení s novými hrdiny. Vcelku pochopitelně dal Hitch nejvíce prostoru novému Supermanovi, jenž se tak stává ústřední postavou Vyhlazovacích strojů.

Kromě zpestření se Supermanem z alternativního vesmíru se však jedná o klasický superhrdinský komiks, který nás nemá více méně čím překvapit. Opět tak nastupuje od první stránky akce, aby se nám ji posléze Bryan Hitch snažil nějak osvětlit a zdůvodnit počínání našich hrdinů. K tomu můžeme připočíst nezbytnou omáčku, nastínění hlavní zápletky celé série, finální boj a nezbytný cliffhanger pro další pokračování.

Největším lákadlem u této knihy tak bude pravděpodobně její kresba. Ta už při zběžném prolistování opravdu láká a přitahuje pozornost. Ano ve své podstatě se jedná o klasický a vcelku běžný mainstream, v případě Ligy spravedlnosti si však autoři vyhráli s celkovou dynamikou, která dodává úvodní Lize jedinečný náboj. A vděčit za to může mimo jiné opět Bryanu Hitchovi, jenž neváhal přiložit ruku k dílu a společně  s Tonym S. Danielem a Jesusem Merinem vytvořili tento úvodní book celé série.

Liga Spravedlnosti: Vyhlazovací stroje rozhodně nejsou nejhorší knihou, po které byste s tímto superhrdinským týmem mohli sáhnout, zároveň však ani příliš neoslní. Chybí něco překvapivého, coby čtenáře upoutalo na první pohled. Zatím tedy Liga spravedlnosti působí veskrze průměrně. Na druhou stranu se jedná o úvodní díl celé série a tak je na unáhlené závěry ještě brzy. Jisté však je, že by byla věčná škoda, kdyby u nás tato série v rámci Znovuzrození nevycházela, své fanoušky si bezpochyby najde.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..