Brian Michael Bendis – Strážci galaxie 2: Angela

0

ANOTACE:
V důsledku dramatického vyvrcholení ságy Věk Ultrona dojde ke kolizi dimenzí. Z Nebe dorazí ten nejobávanější anděl – a jde Strážcům po krku!

Gamora, jedna z nejlepších válečnic galaxie, skrývá smrtící tajemství, které by mohlo zničit celý tým. A když bojuje s Angelou, visí osud vesmíru na vlásku! Následně se skupina těch nejpodivnějších hrdinů ocitne na křižovatce, když se začnou projevovat důsledky událostí ságy Nekonečno. Budou Strážci schopni zvrátit s Angelinou pomocí Thanosův důmyslný plán? A co je potřeba k tomu, aby Star-Lord zradil celý marvelovský vesmír?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Strážci Galaxie bezesporu patří mezi jedny z nejoblíbenějších postav Marvel univerza. Vděčit za to mohou především povedeným filmům, díky kterým se zvedl zájem o partičku okolo Rocketa a Groota i u nás. Bylo tedy vcelku nasnadě, že komiksová podoba jejich dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. V květnu přišli Kosmičtí Avengers, které před nedávnem doplnila druhá kniha série od Briana Michaela Bendise, tentokrát s podtitulem Angela.

Kosmičtí Avengers nabídli zábavnou sci-fi jednohubku, která nabízí v podstatě vše co si fanoušek této potrhlé partičky může přát. Navíc naznačili jakým směrem se patrně bude tato série dál ubírat. Bendis zde začal pomalu rozvíjet konflikt, který se bude točit především kolem Země a ďábelského Thanosova plánu se zatím nejasným cílem. Aby toho nebylo na strážce moc pozval jim Bendis také jednoho pomocníka. Tím nebyl nikdo jiný než sám Iron man, jehož Země už přestala bavit a rozhodl si užít menší dovolenou mimo naši planetu…

Zatímco první kniha byla takovým úvodem a obsahovala řadu flashbacků a představení jednotlivých postav, v Angele už se Bendis nijak zbytečně nezdržuje a předkládá nám další zběsilou a zábavnou jízdu napříč galaxií. Jsme však v Marvel univerzu a nic není tak jednoduché, jak se může zdát a Strážci galaxie nejsou výjimkou. I zde tak najdeme řadu odkazů na jiné série, či zásadní ságy které v té době hýbali marvelovským vesmírem. Pokud tedy nemáte alespoň zběžné povědomí, co se kdy dělo, může na vás čekat místy lehké zmatení.

V důsledku dramatického vyvrcholení ságy Věk Ultrona dojde ke kolizi dimenzí a galaxii se objeví tajemná Angela, která jde Strážcům po krku. I nejlepší válečnice galaxie Gamora má problémy se jí vyrovnat a tak osud celého vesmíru visí na vlásku. Kdyby to bylo náhodou málo zamotané, začnou se projevovat důsledky další zásadní ságy, která hýbala vesmírem. Do toho přichází Thanos se svým plánem jehož skutečný cíl zatím neznáme. Korunu všemu pak nasadí Iron man, který se vyspí s Gamorou…

Druhý díl Strážců galaxie je skutečně šílená jízda, která se žene kupředu nezadržitelnou rychlostí. Bohužel v druhé půlce, kdy se začíná projevovat ve větší míře působení již zmíněných eventů, mohou pro neznalého čtenáře působit i lehce chaoticky. Především pak ale zběsile a hekticky. Angela skutečně nedává moc míst k odpočinutí a čtenáře ani hrdiny moc nešetří. Na druhou stranu nabízí nenáročnou akční zábavu, která po vás příliš nevyžaduje.

Samotnou kresbu tentokrát obstarala hned šestice kreslířů Olivier Coipel, Francesco Francavilla, Kevin Maguire, Mark Morales, Sara Pichelliová a Valerio Schiti. Ty se postupně vystřídali na sedmi sešitech, které tato kniha obsahuje. Jejich kresba patří ke klasickým zástupcům mainstreamu, jenž sice na jedné straně rozhodně neurazí, na druhou stranu si z nich ani vyloženě nesednete na zadek. Potěšující je, že až na opravdové výjimky se všem zmíněným autorům daří držet podobný styl. Díky tomu si Strážci zachovávají určitou konzistentnost.

Druzí Strážci galaxie rozhodně nejsou, stejně jako první díl, úplně bez chybičky. Patrně tím největším záporem dosud vydaných knih z této série jsou zmínky o událostech, které zde však Bendis dostatečně nevysvětluje. Pokud tedy patříte mezi ty čtenáře, kteří nevládnou dostatečně angličtinou, potažmo nemáte dostatečně načteno, budete mít místy problém o orientací. Stále je zde však naděje, že se Michael Bendis v některém v následujících dílů umoudří a osvětlí nám i nezodpovězené otázky, které zůstávají pro neznalého českého čtenáře záhadou. Pokud se od tohoto problému dokážete odprostit, potažmo máte “načteno”, nabízí noví Strážci galaxie zběsilou akční zábavu, která rozhodně neurazí. Navíc je zde Groot a to přece nemůžeme nechat jen tak bez povšimnutí…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.