Bobbie Peers – Kryptoportál

0

ANOTACE:
William Wenton – kluk, který umí luštit šifry jako nikdo jiný na světě – se znovu vrací do Institutu. Všechno je tu ale vzhůru nohama a platí přísná bezpečností opatření. Příčinou všeho je Abraham Talley. Muž, který už dříve Williama málem připravil o život. Něco tu však nehraje. Komu může William věřit a proč ho trápí podivné záchvaty? A co je vůbec zač ten kryptoportál? Najde v sobě William sílu, aby zachránil ty, které má rád

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nakladatelství Kniha Zlín sice nepatří mezi tradiční vydavatele dětské literatury, přesto v jejich portfoliu najdeme pár vlaštovek pro mladší čtenáře. Po nedávno vydaném pátém dílu Doktora Proktora opěvovaného Joa Nesboho, či nádhérně ilustrované Cestě časem, nyní přichází na řadu pokračování série Bobbieho Peerse. V ní se opět ponoříme do fantastického příběhu plného šifer a hlavolamů. William Wenton je zpět a spolu s ním i Kryptoportál!

Will býval docela obyčejný hoch, kdyby se dlouhých pár let neskrýval s rodiči v Norsku, pod falešným jménem. Společně utekli z Londýna před velkým nebezpečím, které mělo co do činění s jeho dědečkem. To je však již historie. V předešlé knize se z Williama stal pravděpodobně nejlepší kryptolog na celém světě, když se mu podařilo vyřešit nejsložitější šifru světa – Nemožnost. Od této chvíle se roztočil divoký sled událostí, během kterého zažil Will prožil celou řadu horkých chvilek.

Po kratším odpočinku po napínavých událostech ze Zlodějů Luridia se Will vrací zpět do Institutu – kryptografické školy.Bohužel od jeho posledního pobytu je vše jinak, celý institut je vzhůru nohama a může za to Abraham Talley. Muž, který Williama málem připravil o život. Podivných věcí však přibývá a aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje záhadná osoba, která má s Willem “své vlastní” plány…

Bobbie Peers, norský  režisér, scénárista, ilustrátor a spisovatel rozhodně dokázal zaujmout již prvním dílem této povedené série. V ní se rozhodl jít tak trochu proti proudu. Fantastické světy plné čar a kouzel nechal odpočívat a rozhodl se využít moderních technologií a logických hádanek. Podobný systém využívá například domácí dvojice autorů Jiří Procházka a Klára Smolíková ve své sérii Tajná dvojka A + B, a stejně jako jim, i Peersovi toto zaměření náramně sedí. Oproti klasickému YA a fantasy se jedná i o příjemné oživení, které má rozhodně šanci malé čtenáře zaujmout.

Vzhledem k délce knihy opět nemůžeme očekávat nikterak složitý příběh. I tak se autorovi podařilo 272 stran napěchovat napětím, zvraty a akčními scénámi, při kterých budete (tedy především mladší čtenáři) se zatajeným dechem čekat, jak se situace pro Willa vyvine. Moc oddychových pasáží zde opravdu nenajdeme a je velmi dobře vidět, že autor moc dobře ví co na malé čtenáře platí.

Stejně jako u první knihy, i v případě Kryptoportálu se dočkáme bohatých ilustrací, která nás budou doprovázet během celého příběhu a budou dotvářet “správnou” atmosféru. Sice neočekávejte rozmáchlý příběh, ve stylu Harryho Pottera, Bobbie Peers však ukazuje, že si můžeme vystačit i s málem. O tom nás ostatně přesvědčil již minule, i když tentokrát vyměnil londýnské metro za Himaláje…  


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.