Blog tour s Peterem Mayem #3

2

U nakladatelství Host si již čtenáři mohli zvyknout na výborné zpracování jejich knih. Nejinak je tomu u série z ostrova Lewis, která se vyznačuje velmi originálními obálkami, které jsou velmi charakteristické a dobře zapamatovatelné. Navíc se nijak neinspirují originálním vydáním a přesto jsou velmi povedené. A kdo stojí za touto výbornou grafickou prací?

Juraj Demovič ze slovenského grafického studia Pergamen nám poví pár vět o vzniku obálek k této jedinečné sérii…

……………………………………………….

Na začátku práce na nové obálce máme k dispozici krátkou anotaci a obálku původního vydání. Případně jiné zahraniční verze obálek. V anotaci knihy Petera Maye Skála nás zaujal „bouřňák“, pták hnízdící na nebezpečné a nepřístupné skále, která hraje v příběhu podstatnou úlohu. Krajina na obálce knihy je koláž, která vznikla z části ilustrace z encyklopedie z roku 1900 a byla doplněná o malou ilustraci domu. Ten odkazuje na název knihy v originále Blackhouse

Ilustrace s výraznou texturou, která vzdáleně připomíná otisk prstu se spolu s oblohou v pozadí stala „grafickým stylem“ série. Spolu se střídmou typografií. Jediným problémem bylo, že jsem zatím neměli více informací o následujících knihách série, takže témata dalších krajinek nebylo jasné. Naštěstí mrtvý muž v druhé knize měl vytetovaného Elvise. No a legendární účes se tak sám nabídl, jako základ ilustrace.

V třetí knize ilustrace opět odkazuje na titul (Chessmen). Krajinu tvoří ležící šachová figurka koně. Doplněná o hořící malé letadlo, jehož trosky se vzpomínají v anotaci.

Bez názvu-2

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. Mně se strašně obálky líbí 😀 Ale na té poslední mi to přišlo, jak ležící nasraná kočka 😀

  2. Hodně zajímavý článek! 😉 Já věděla, že nevidím blbě, když jsem (v prvním případě) viděla ptáka a (v druhém případě) Elvise! 😀 Jen je ta druhá kniha taková podivnější.. Nějak nevím, jak si vyložit ten červený „proužek“ – připomíná mi prasklinu ale i pusu nějakýho ošklivýho zvířete/pračlověka 😀 (když otočíš hlavu doleva :-))

Leave A Reply