Blog tour s Peterem Mayem #2

2

Máme zde zde začátek tour s Peterem Mayem. A tak by se asi slušelo hned na začátek malinko tohoto autora představit. Odkud pochází a co je vlastně zač. A věřte, že tento autor toho má za sebou daleko víc než jen trilogii z ostrov Lewis. Navíc si všechny jeho knihy drží na portálu Goodreads.com hodnocení kolem 4 hvězdiček. A to už o něčem vypovídá nemyslíte?

……………………………………………………………………………..

Peter May (1951) se narodil v Glasgow. V současnosti žije ve Francii. Původně se živil jako novinář. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Je jedním z nejúspěšnějších a nejplodnějších televizních scenáristů. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. Vedle toho také píše romány. Šestidílná série „čínských“ thrillerů s dvojicí mladého čínského komisaře Li Yan a americké soudní lékařky Margaret Campbellové, těžící z rozdílů dvou odlišných kultur, mu vynesla celosvětové renomé.

petermay

Román Skála (orig. The Blackhouse), první z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku, vyšel v roce 2009 nejdříve ve Francii, o necelé dva roky později také ve Velké Británii. Zde po vydání v září 2011 osm týdnů figuroval na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem The Lewis Man a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie – The Chessmen. Obě knihy se drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Bez názvu-2

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. A já myslela, že je to seveřan! (Nor-Fin-Švéd-Dán :-D) Ale když se pořádně zaměřím na ty obálky, působí vlastně i britsky.. Tak nějak sychravě.. 😀 Ale jsou pěkné, moooc pěkné 😉

Leave A Reply