Bill Willingham – Mýty #15: Růženka

0

 

ANOTACE:
Zatímco se Mýty přebývající ve všedním světě zoufale snaží uchránit před rozkladnou mocí pana Temného, Růženka – údajná vůdkyně Farmy – je stále pohroužená ve zničující depresi. Možná, že by ji z ní mohla vytrhnout nová odhalení týkající se její pohádkové minulosti? Bylo by na čase, protože do moci pana Temného upadá pořád větší a větší část města New York a šance, že by se Mýtům podařilo zasadit mu drtivou ránu, se každým okamžikem zmenšují. Naštěstí mají přeživší z Mýtova na své straně nejmocnější čarodějnici všech dob a světů – která je možná jako jediná ještě nemilosrdnější než samotný Temný muž.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Poté, co jsme se konečně dočkali vydání kompletních Skalpů Jasona Aarona, u nás drží prapor nejlepší vydávané komiksové série pro dospělé čtenáře Mezi řádky Mikea Careyho a Mýty Billa Willinghama. A právě ty se právě dočkali již své patnácté knihy, která opět dokazuje, proč tato série patří mezi to nejlepší co u nás vychází…

Představovat tuhle sérii pravděpodobně nemá moc smysl. Ostatně, Mýty jsou zde s námi již od roku 2008, kdy první díl vyšel ještě pod hlavičkou Netopejra. Od třetího dílu se jich naštěstí ujala, stejně jako skvělého Lucifera, Crew, která nám každoročně dávkuje dvě knihy z této skvělé série. A i když to Mýty nemají u nás zrovna jednoduché, mimochodem i Skalpy, nebo Mezi řádky by mohli vyprávět, stále neúnavně pokračují dál a nezadržitelným tempem se blíží ke svému konci.

Na něj si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Přeci jen celá série čítá celkem 22 dílů a my jsme se s aktuální novinkou dostali k číslu 15. Růženka, což je podtitul této knihy, slibuje stejně jako předchozí díl neskutečně napínavý příběh plný zvratů a zásadních událostí, které opět posouvají hlavní dějovou linii o pořádný kus dopředu.

Poté co se Mýtům podařilo porazit nepřítele v podobě mocného císaře, kterým se ukázal být řezbář Geppetto, přišel na scénu někdo mnohem mocnější a temnější – Temný pán. Ten s celým Mýtovem udělal vskutku krátký proces a tak se naši hrdinové museli uchýlit do nového vyhnanství – na Farmu, kde se chystají na neodvratné střetnutí s rozkladnou mocí pana Temného.

Ruku k dílu přikládají vcelku pochopitelně úplně všichni, tedy kromě údajné vůdkyně Farmy Růženky. Ta je stále pohroužena ve zničující depresi a všechny současné události jí naprosto míjejí. Možná i proto se celá farma ocitá na hraně. Mezi jednotlivými Mýty se tvoří frakce, které chystají převrat…jako by snad trable s panem Temným nestačili…

Už na první pohled je jasné, že Růženka rozhodně nebude pouze nějaká výplňovka. Ostatně se jedná o pořádného macka. 256 stran slibuje pořádnou porci zábavného čtení, která vám na chvíli vydrží. Navíc se kromě hlavního příběhu, jenž se točí okolo Temného pána dočkáme i rozvinutí pár vedlejších příběhových linií.

Těšit se tak můžete na výlet do minulosti, kdy se podíváme na Růženčin a Sněhurčin příběh a na to, jak to vlastně mezi oběma sestrami je. Kromě toho se dočká určitého završení svého příběhu i frau Totenkinder, která stále platí za nejmocnější čarodějnici všech dob a světů. Aktuální book toho nabízí opravdu hodně a můžu vám slíbit, že se rozhodně nudit nebudete.

Když k tomu připočteme až neskutečně vysokou kvalitu, kterou si tato série napříč všemi knihami (až na jednu výjimku v podobě Velkého mýtického crossoveru) drží, je vcelku jasné, proč Mýty stále platí za to nejlepší, co zde v rámci komiksu pro dospělé čtenáře vychází. Pokud vám tedy z nějakého důvodu tato série až doposud unikala je právě nejvyšší čas to napravit a dohnat resty. Přeci jen patnáct knih není zrovna málo, pokud ji však dáte šanci odmění se vám měrou více než vrchovatou.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..