Benjamin Percy – Green Arrow 05: Hrdina na cestách (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Říkají si Devátý kruh. Jde o zločineckou banku, která financuje války, teror a vraždění, to vše ve jménu vyšších zisků. Ukradli Oliveru Queenovi firmu a téměř zničili Seattle, aby ho pak přestavěli k obrazu svému jako Star City, město pod hvězdou. Teď si brousí zuby na zbytek Spojených států.

Ale to si Ollie nenechá líbit. Jako Green Arrow vyráží na cestu po USA, aby dal jednu rvačku po druhé dohromady stopy, které ho dovedou až k Devátému kruhu. A i když nebyl Green Arrow nikdy moc týmový hráč, zkříží cestu s hrdiny, jako je Batman, Flash, Green Lantern, Wonder Woman a Superman. Než budou moct spojit síly, bude Ollie muset napravit, že se v minulosti choval jako osel.

Bude Green Arrowovi stačit podpora celé Ligy spravedlnosti, aby zlikvidoval organizaci tak mocnou, že zdánlivě stojí mimo zákon? Nebo z něj jeho cesta jen udělá tak snadný cíl, že už ani on sám nevyvázne?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Rebirthová série Green Arrowa se nám trochu nenápadně přehoupla do své druhé poloviny a tak se pomalu, ale jistě blíží vyvrcholení příběhu, který si pro nás Benjamin Percy u této série připravil. Avšak, ještě než se tak stane, musí se Green Arrow vydat na cestu po USA, aby dal dohromady stopy, které ho dovedou až k Devátému kruhu. Organizaci, která stojí za všemi jeho současnými útrapami…

Green Arrow v rámci Znovuzrození hrdinů DC rozhodně dokázal zaujmout. Zároveň však platí, že celá série rozhodně není úplně bez chybičky a ani pátá kniha série Hrdina na cestách na tom nic nezmění. Avšak i když  Benjamin Percy občas zbytečně tlačí na pilu a Smaragdového střelce staví do relativně nesmyslných situací, potažmo z něj dělá vyloženě politickou agitku, zároveň nám však nabízí i vcelku zajímavý příběh, který si udrží vaší pozornost. Což všichni jeho “rebirthoví” souputníci rozhodně tvrdit nemohou.

Předchozí kniha série nám nabídla jeden z prvních vrcholů Percyho runu u Green Arrowa a jak se zdá, autor ani v páté knize série z nastoleného trendu nehodlá ustupovat. Po vzoru All-Star Batmana posílá Oliviera Queena napříč Spojenými státy, aby se dostal blíže k Devátému kruhu. Úkol to nebude vůbec snadný, Green Arrow v tom však nebude rozhodně sám a na pomoc mu přijdou i ty nejzářivější hvězdy DC univerza.

Ostatně, moc jiných možností už není. Seattle povstal s pomocí Devátého kruhu z vlastního popela jako Star City. Tato zločinecká organizace navíc zcela ovládá Ollieho rodinou firmu a jak se zdá stále nemá dost. Spojené státy jsou v ohrožení a tak Green Arrow bude potřebovat podporu celé Ligy spravedlnosti aby se pokusil Devátý kruh zastavit dříve než bude pozdě…

I pátá kniha série nabízí vcelku zajímavý příběh, který fanoušky Smaragdového střelce nezklame. Příběh navíc nepřešlapuje na místě, ale pokračuje příjemným tempem kupředu a nenechá nikoho na pochybách, že finále Percyho runu se nezadržitelně blíží. Na druhou stranu zde ale rozhodně najdeme pár chybek, které vám mohou alespoň trochu zkazit výsledný dojem z tohoto komiksu

Zcela ponechme stranou “levičáckou agitku”, které ani tentokrát neunikneme a která ke Green Arrowovi patří. Bohužel se ale v případě této knihy nedá ubránit dojmu, že jediným důvodem její existence je fakt, aby se náš hrdina setkal se členy Ligy spravedlnosti a hodil si s nimi krátkou týmovku. Příběh samozřejmě jede dál a snaží se držet hlavní linie, rozhodně je však poznat, že jej autor nemalou měrou podřizuje hrdinům, se kterými se má Green Arrow setkat. Na kolik vás bude toto rušit, již záleží na vás…

Na druhou stranu jsou ale právě tato setkání vcelku příjemným oživením a ukazují nám Ollieho v trochu jiném světle. Benjamin Percy se tak i po čtyřech knihách snaží zapracovat na charakteru hlavního hrdiny a nesnaží se z něj udělat pouhého panáka, který střílí šípy na všechny strany. Ostatně vzhledem k tomu, že je v podstatě na mizině tak si nemůže moc vyskakovat. Díky tomu je však současný Green Arrow trochu civilnější a případě této série se mu do určité míry daří setřást image namyšleného bohatého floutka z vyšší společnosti. 

Ke grafické stránce tohoto komiksu pravděpodobně netřeba nic dodávat. Styl kresby se stále drží v zajetých kolejích. Ostatně stejně jako v předchozích knihách i u pátého booku drží ochrannou ruku na Arrowem především Juan Ferreyra s Otto Schmidtem, ke kterým se tentokrát připojil Stephen Byrne a Jamal Campbell. I tentokrát se kresba nese ve značně akční a dynamické rovině, která k tomuto superhrdinovi skvěle sedí a zároveň mu dodává nezaměnitelný grafický styl. Určité rozdíly mezi jednotlivými kreslíři samozřejmě najdeme, nejedná se však o nic co by výraznějším způsobem narušovalo četbu, či dokonce výsledný dojem z této knihy.

Ani tentokrát sice Green Arrow neohromí, Benjamin Percy však odvádí vcelku kvalitní řemeslnou práci, jejímž hlavním úkolem je především pobavit. A to se i přes menší výtky autorovi daří vcelku dobře, což není vždy pravidlem. V Hrdinovi na cestách na nás navíc čeká menší zpestření v podobě členů Ligy spravedlnosti, kteří si s Olliem hodí menší týmovku. Zkrátka a dobře finále série se blíží a každá pomocná ruka se bude hodit. Jak to ale nakonec s Arrowem a Devátým kruhem dopadne na to si budeme muset ještě chvíli počkat…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..