Benjamin Percy – Green Arrow 04: Město pod hvězdou (Rebirth)

3

 

ANOTACE:
Seattle čelí nejhorší sérii krizí, jakou pamatuje. Z nebe padají letadla, obrovské budovy se řítí k zemi a městem se šíří požár. Počet obětí stále stoupá a obyvatel se zmocňuje panika. Ve středu toho všeho je tajemná skupina, která tento chaos vyvolává: Devátý kruh. A mají Green Arrowa přímo na mušce.

Green Arrow zformuje skupinu superhrdinských záchranářů. Pomáhá mu nezdolná Black Canary a bystrozraká Red Arrow. Jenže Seattle je v plamenech.

Může Ollie se svým týmem město zachránit a vyřídit Devátý kruh jednou provždy? Nebo snad Devátý kruh své divoké řádění úspěšně završí a konečně zničí Seattle i Green Arrowa?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Seattle je na pokraji zhroucení. Letadla padají z nebe, mrakodrapy se řítí k zemi a obyvatelstvem se začíná oprávněná panika. Green Arrow zformuje skupinu superhrdinských záchranářů. Pomáhá mu nezdolná Black Canary i bystrozraká Red Arrow. Jenže Seattle je v plamenech a jak se zdá, už jej nic nedokáže zachránit…

Green Arrow sice v rámci Znovuzrození hrdinů DC trpí určitou nevyrovnaností jednotlivých knih, stále se však jedná o vcelku zajímavou sérii. Benjamin Percy sice občas zbytečně tlačí na pilu a dělá ze Smaragdového střelce vyloženě politickou agitku, zároveň však nabízí i vcelku zajímavý příběh. Ten se již od úvodní knihy “Znovuzrození” točí okolo tajemné organizace Devátý kruh. A nejinak tomu bude i na počtvrté. Město pod hvězdou navíc nabízí první vrchol Percyho runu u Green Arrowa a rozhodně věřte, že je o co stát.

Tato kniha by se dala rozdělit přibližně na dvě části, které každá nabízejí svůj příběh, zároveň však spolu úzce souvisejí a tvoří větší celek. V první části se Green Arrow musí vydat do místní indiánské rezervace, kde se vyostřuje konflikt mezi místními a stavbaři. Právě tato část v sobě nese nezanedbatelné politické poselství. Avšak kromě “nezbytné” agitky zde přichází na scénu i postavy z Green Arrowovi historie, včele s jeho bývalým pomocníkem Arsenalem. Kromě něj se zde dočkáme i určitého exkurzu do historie v podobě vzpomínek na společnou minulost GA a Arsenala, díky které budou obě postavy působit propracovanějším dojmem.

Po této malé, avšak důležité epizodce se přesouváme k hlavnímu jádru problému, kterému bude Oliver Queen společně se svými společníky čelit. Někdo se snaží za každou cenu zničit celý Seattle a jak vcelku záhy vyjde najevo, nestojí za tím nikdo jiný, než nechvalně známý Devátý kruh, se kterým se tak tento hrdina bude muset opět utkat. Tentokrát však na to není zdaleka sám, otázkou však je, zda to bude stačit. Seattle je v plamenech a Queenovi protivníci již plánují, že z jeho popela povstane fantastické Star City – Město pod hvězdou…

Samotná zápletka sice není až tak překvapivá a je v podstatě logickým vyústěním událostí z předchozích knih, rozhodně však nepůsobí nikterak hloupě. Mohou za to i samotné postavy, které vzhledem k nastíněné minulosti, jednají vcelku logicky a mají tak i pevné základy pro své činy. Green Arrow se tak po slabším druhém díle evidentně odpíchl k výšinám a čtenářům nabízí vcelku kvalitní a zábavný mainstreamový komiks, ve kterém si každý přijde na své.

Jedinou výtkou by mohla být určitá zmatečnost, kdy autor zbytečně přeskakuje z místa na místo a mezi jednotlivými postavami a událostmi.  Díky tomu mohou mít čtenáři občas maličko problém se orientovat. Naštěstí se však k závěru veškeré nejasnosti rozplynou a před čtenáři se otevře dramatický příběh, jenž bude mít na další Green Arrowovo konání bezpochyby zásadní vliv…

Celkový dojem vcelku pochopitelně nemalou měrou umocňuje i povedená kresba, nad kterou drží ochranou ruku opět především Juan Ferreyra, ke kterému se i tentokrát připojila řada dalších autorů včetně Otto Schmidta, či Eleonory Carlini, kteří již na Green Arrowovi spolupracovali. Kresebný styl se tak nese opět ve značně akční a dynamické rovině, která k tomuto superhrdinovi skvěle sedí a zároveň mu dodává nezaměnitelný grafický styl.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak v případě českého vydání i dostupná verze s alternativní obálkou od Tomáše Kučerovského., Ten ze Smaragdového střelce udělal tak trochu hipster hrdinu. Jeho pojetí má však leccos do sebe a pokud se doslova vyžíváte v nejrůznějších limitovaných edicích, je právě čtvrtý díl Green Arrowa s českou obálkou pro vás takřka povinností. Avšak i běžnému čtenáři má rozhodně Město pod hvězdou co nabídnout. Pokud vás tedy Green Arrowova dobrodružství baví, ani nejnovější díl vás rozhodně nezklame.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

3 komentáře

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..