Barbarská knižnice dostane další přírůstek

0

Na konec června má pražské nakladatelství Comics Centrum naplánováno vydání druhého Kolosálního Conana, o jehož vydání opět rozhodují sami čtenáři. Jedná se o poslední komiksový počin zesnulého kultovního překladatele Jana Kantůrka.

V nové knize s názvem „Kolosální Conan z Cimerie“ se hlavní hrdina navrací domů, do své rodné Cimerie, aby znovu našel smysl života. Bohužel však zjistí, že intriky, jimiž tolik opovrhoval v „civilizovaném“ světě, jsou na denním pořádku i mezi jeho rodnými severskými kmeny. Proto opět cestuje do dalekých říší, kde zažije mnohá dobrodružství, ať už jako žoldák, vojevůdce, zloděj či uprchlík, nebo v neposlední řadě samozřejmě také jako milenec vznešených dam i prostých žen.

Na tvorbě svazku, obsahujícím příběhy na motivy původních povídek z pera Roberta E. Howarda, se podílela zvučná jména jako Timothy Truman, Tomás Giorello či José Villarrubia, a mihne se i několik vzácných hostů, například Joe Kubert, Richard Corben nebo Paul Lee.

Třešničkou na dortu je autor obálky, proslulý ilustrátor žánru fantasy a science fiction, Frank Frazetta. Kniha vyjde v klasickém CC formátu kolosálních knih v šité vazbě s matným potahem a zlatoražbou na titulu a na hřbetě. Svazek obsahuje na celkem 640 barevných stranách kromě 26 sešitů také rozsáhlou galerii bonusů.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Překladu se původně zhostil dnes již zesnulý Jan Kantůrek, který Conana pro české a slovenské čtenáře objevil. Bohužel však nestihl práci na knize dokončit, zbývající části se proto ujala Alexandra Niklíčková. Čeští čtenáři si tedy mohou Conana považovat dvojnásob, protože jde o Kantůrkův poslední (byť nedokončený) komiksový překlad. Navíc kniha v České republice představuje jedinou sérii, která splňuje podmínky stanovené společností Conan Properties, jež vlastní práva a dbá na dodržování kvality a autentičnosti příběhů.


Kniha navazuje na předcházející svazek, který vyšel u Comics Centra v roce 2015. Příběhy, které první „kolosálka“ obsahovala, zároveň letos nakladatelství vydává v menším formátu po jednotlivých knihách po cca sedmi sešitech. Dvě první, „Conan 00: Zrozen na bitevním poli“ a „Conan 01: Dcera pána mrazu“ vyšly již v únoru, do konce roku je v plánu vydání dalších dvou dílů.

Vydání druhého Kolosálního Conana je, stejně jako tomu bylo u toho minulého, podmíněno dostatečným množstvím uhrazených předobjednávek v e-shopu Comics Centra. Minimální množství objednávek činí 300 kusů, a zájemci se budou moci podílet na vydání kolosální knihy od 1. dubna do 19. května 2019. Cena u předobjednaných kusů činí 2 500 Kč a všichni předplatitelé budou uvedeni přímo v knize na speciální stránce.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..