Ayana Mathisová – Dvanáct kmenů Hattiiných

0

V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfii. Její naděje se však nenaplní a Hattie se provdá za muže, který jí přinese jen zklamání. Postupně přivede na svět jedenáct dětí, avšak první dvě zemřou. Po celý život musí Hattie čelit chudobě a svým dětem nedokáže dát ani špetku lásky a něhy, po níž všechny tak touží. Rozhodla se připravit je na těžký život, který na ně podle ní čeká, na svět bez lásky a soucitu.

…………………………………………………………….

Podmanivý a procítěný příběh jedné černošské ženy stíhané nepřízní osudu ukazuje takzvanou Velkou migraci Afroameričanů napříč Spojenými státy, které probíhalo v polovině 20. let minulého století a předurčilo osudy jedné velké rodiny.

Autorka Dvanácti kmenů Hattiiných, Ayana Mathisová je absolventkou proslulého amerického Writers Workshop v Iowě a držitelkou stipendia Michener-Coernicus. Její prvotina se zařadila mezi bestsellery deníku The New York Times a známá americká herečka a moderátorka Oprah Winfrey ji zařadila do svého knižního klubu Oprah´s Book Club 2.0. Román v současné době vychází v 17 zemích a prodalo se ho více než 400 tisíc výtisků.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA BLOGU NEOLUXOR.CZ

 

 Kniha vychází v nakladatelství Host
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdAyana Mathisová (nar. 1973) je absolventkou Writers’ Workshop v Iowě a držitelkou stipendia Michener Copernicus. Žije a píše v Brooklynu. Její prvotina Dvanáct kmenů Hattiiných se stala bestsellerem deníku The New York Times a Oprah Winfreyová, známá americká herečka a moderátorka, jedna z nejvlivnějších světových celebrit, si tuto knihu zvolila pro svůj projekt Oprah’s Book Club 2.0 a autorku přirovnává ke spisovatelce Toni Morrisonové. Román vychází v sedmnácti zemích, doposud se ho prodalo téměř čtyři sta tisíc výtisků.

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..