Audioknižní bratr Velkého knižního čtvrtku je zde!

0

I audioknihy slaví svůj svátek!

Pět vydavatelů uvede na trh současně jedenáct nových titulů v rámci nového projektu

Audioknihy NAHLAS!

Historicky první česko-slovenský AUDIOKNIŽNÍ VÍKEND
9. – 11. října 2015 ve více než 150 knihkupectvích v celé ČR a SR nabídne to nejslibnější z podzimních novinek: Nesbø, Verne, Vondruška, Hawkinsová, Christie, Dán, Mankell ad.

Bez názvu-1

Víkend 9. – 11. října 2015 potěší všechny české a slovenské příznivce audioknih. Pět vydavatelů uvede v pátek 9. října na trh jedenáct mimořádných novinek v rámci nového projektu Audioknihy NAHLAS! Vedle sebe se tak představí netrpělivě očekávaný thriller Jo Nesbøho Syn (o týden dříve než tištěná kniha!), Vondruškova dramatizovaná historická detektivka, klasika Verna a de Saint-Exupéryho, pohádky ad.Některé novinky budou prezentovat sami interpreti a režiséři během víkendové šňůry autogramiád a workshopů – patří k nim např. herci Hynek Čermák, Tereza Bebarová, Jiří Vyorálek nebo publicista Miloš Čermák, který načetl vlastní povídky. Do akce se zapojí více než 150 knihkupectví v celé České a Slovenské republice.

mortdecaiuv_zahadny_pripad_s_knirem_onehotbook„Je to první velká akce zaměřená pouze na audioknihy. Chceme upozornit na tento ve světě moderní a stále oblíbenější způsob ‘čtení‘ a poukázat na spoustu nevyužitého času, který poslech audioknih krásně zpříjemní, ať už jde o řízení auta, sportování, vaření, ale také na jednoduchost a dostupnost v době chytrých telefonů,“ říká o rychle rostoucím počtu příznivců audioknih Martin Pilař z OneHotBook. V projektu Audioknihy NAHLAS! se spojili čtyři tuzemští a jeden slovenský vydavatel: Audiostory, OneHotBook, Kristián, Radioservis a Publixing.

Vydavatelé připravili průřez svou nabídkou v několika žánrech. K zaručeným hitům patří mezinárodní bestseller Pauly Hawkinsové Dívka ve vlaku (The Girl on the Train – účinkují Petra Špalková, Tereza Bebarová, Lucie Pernetová). Román, kterého se za jediný rok prodalo přes tři milióny kusů, vyjde ve zvukové podobě dokonce o 14 dní dříve než tištěná kniha! O týden dříve než čtenáři dostanou posluchači k dispozici také nový román Jo Nesbøho Syn.

synVýhodou akce je příležitost odnést si domů dvě audioknihy za cenu jedné. Kdo si během audio víkendu pořídí jeden z premiérových titulů, může si k němu vybrat další audioknihu z bonusové nabídky zdarma. Stejnou akční nabídku poskytuje v průběhu akce i portál Audiolibrix.com. Zde se posluchači seznámí s jednoduchým stahováním audioknih, které tak mohou mít ve svých chytrých mobilních přístrojích neustále s sebou.

Masivní nástup zažívají audioknihy v posledních zhruba pěti letech díky jednoduchosti stahování poslechu do chytrých telefonů. Za sebou mají dlouhou historii. První mluvená kniha vznikla v roce 1934 a v šedesátých letech už byly četby na gramofonových deskách běžné.

Druhý říjnový víkend zazní NAHLAS! audioknihy:

 • Jo Nesbø – Syn (OneHotBook), čte Petr Kubec
 • Jules Verne – Patnáctiletý kapitán (Radioservis), účinkují Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Ljuba Krbová, Jiří Dvořák
 • Kyril Bonfiglioli – Mortdecai – Záhadný případ s knírem (OneHotBook), čte Lukáš Hlavica
 • Vlastimil Vondruška – Ulička hanby (Audiostory), účinkují Jaromír Medina, Pavel Rímský, Simona Postlerová a další
 • Henning Mankell – Usměvavý muž (OneHotBook), čte Jiří Vyorálek
 • Agatha Christie – Herculovské úkoly pro Hercula Poirota (Kristián), čte Ladislav Frej
 • Dominik Dán – Mucha (Publixing), čte Marián Geišberg
 • Paula Hawkins – Dívka ve vlaku (OneHotBook), účinkují Petra Špalková,
 • Tereza Bebarová, Lucie Pernetová
 • Antoine de Saint-Exupéry – Myšlenky z Citadely (Audiostory), účinkují
 • Vlastimil Brodský, Gabriela Vránová a další
 • Jitka Škápíková – Klubíčko veselých pohádek (OneHotBook), účinkují Hynek Čermák, Jana Stryková, Igor Bareš, Jiří Dvořák a další
 • John Fowles – Sběratel (OneHotBook), účinkují Jaroslav Plesl a Lucie Pernetová

a speciální on-line nabídka pouze na Audiolibrix.com:
Miloš Čermák – Valčík na přivítanou (OneHotBook), čte Miloš Čermák

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..