Andrzej Sapkowski – Sága o Zaklínači: Krev elfů

0
ANOTACE:

Na stránkách strhujícího fantasy románu, v němž se odehrává boj o osud světa, Zaklínač III. Krev elfů, který napsal Andrzej Sapkowski, se poprvé setkáváme s oblíbenými hrdiny ze Sapkowského povídek. Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechy okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládou nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné štěstí vychýlit na jednu či na druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilla, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti-překvapení nijak zvlášť nezajímají (první román o Geraltovi a Ciri III.).

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Bělovlasého zaklínače Geralta z Rivie asi netřeba moc představovat. Tato populární postava barda polské fantastiky Andrzeje Sapkowského je u nás jako doma a i po dlouhých letech od původního vydání se těší neutuchajícímu zájmu fanoušků. Je tedy nasnadě, že se na tuto sérii zaměřili i audiovydavatelé, kteří postupně přetváří celou sérii do audiopodoby. Po velkoryse pojatých úvodních povídkách, které obstarala audioteka.cz a po samostatném románu Bouřková sezóna, přišel po nějaké době čas i na samotnou pentalogii o Geraltovi a Ciri.

th-200x400-3d_sapkowski_krev_elfuÚvodní svazek pentalogie Krev elfů, obstaralo opět vydavatelství Tympanum, které natáčení opět svěřilo stejnému týmu jako Bouřkovou sezónu. Na režisérskou židli tak opět usedla Alexandra Bauerová, která vdechla život již živ zmíněné Bouřkové sezóně a pokračuje v natáčení i dalších dílů této fantasy série. V roli vypravěče se posluchači mohou opět těšit na hlas herce Martina Fingera.

Bouřková sezóna se nevyhnula srovnání s dramatizovanými povídkami, které přinesla přímo audiotéka a přestože byl výkon Martina Fingera opravdu dobrý, u některých posluchačů přesto Bouřková sezóna prohrála na plné čáře. Nutno říct, že i Krev elfů se nese ve stejném duchu jako předchozí nahrávka z vydavatelství Tympanum. Díky tomu tak čeká na milovníky dramatizací opět mírné zklamání. Na druhou stranu je z Krve elfů opět cítit výborná péče, kterou knize celý tým věnoval.

ftFKRujVjygZhemPBx9VLbXWfNXSlMKxZZ1lEh4Te5A

Představovat děj této knihy fanouškům asi není moc potřeba. Pokud by vás přesto až doteď tento jedinečný fantasy epos míjel tak věřte, že v Krvi elfů na posluchače čeká úvod do jedinečného příběhu o osudu světa, válkách, lásce a přátelství. Cintra je v troskách a nevyhnutelně hrozí, že válka zasáhne i okolní země. Jediný kdo může může vše změnit je zmizelá princezna Cirilla, o které si alespoň zpočátku všichni myslí, že zahynula v rozvalinách Cintry. Pravdou je, že malá princeznička je pod ochranou bělovlasého zaklínače Geralta. Bajky o Osudu a Dítěti překvapení tak mohou žít i nadále vlastním životem. Co však přinese budoucnost je zatím ve hvězdách…

Jak již bylo řečeno Krev elfů je opět jednohlasou audioknihou, za jejíchž načtením stojí herec Martin Finger, jenž může čerpat především ze svých zkušeností z rozhlasových inscenací. tento fakt se ostatně pozitivně projevil již na Bouřkové sezóně. Jedinou výtkou u této audioknihy byl fakt, že akční scény ve Fingerově podání vyšly občas trochu monotónně. Nutno říct, že se interpret na tomto rozhodl trochu zapracovat, i když k dokonalosti stále něco málo chybí. Ve výsledku je však jeho výkon ještě lepší než v první zaklínačské audioknize.

Nechybí samozřejmě ani tradiční hudební doprovod, který opět podtrhuje interpretův výkon. V tomto případě se hudba nese ve stejném tónu jako v Bouřkové sezóně. Posluchači se tak opět mohou těšit na hudební předěly obsahující fantastické a mysteriózní prvky. Hudba jako taková na sebe nijak nestrhává pozornost a skvěle ladí s celým konceptem audioknihy.

Nahrávka čítající 11 hodin a 48 minut je tak krásnou ukázkou profesionální péče, se kterou Tympanum své audioknihy připravuje a dává jasně najevo v jakém tónu se ponesou i další zaklínačské audioknihy. A přestože je Krev elfů pouze úvodem do celé pentalogie nabízí poutavý příběh, který si již zamilovali miliony čtenářů po celém světě. Je tedy jen a jen dobře, že Zaklínač neunikl pozornosti našich audiovydavatelů, a tak se i posluchači mohou těšit z tohoto jedinečného příběhu.


  

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..