Andrzej Pilipiuk – Cesta do Nidarosu

0
ANOTACE:
Začíná to jako u Hitchcocka. Ne však zemětřesením, ale rovnou zkázou celé Země. A potom… napětí se stupňuje.
Účinkují: vesmírní nomádi, kteří šlohli pět tun knížek i s přebalem, čili budovu Národní knihovny. Náhodní turisté, vržení ze svého času na dno středověkého slumu, kde musí nejen přežít a najít Jelení oko, ale hlavně co nejdříve zjistit, co to k čertu vlastně je! Hanzovní kupci z šestnáctého století s duší válečníků a objevitelů.
Zapněte si pásy. Cestovní kancelář Pilipiuk Travel vás zve na další výpravu v čase a prostoru. Na programu je záchrana na pevnině i na moři, příval akce, která vám vyrazí dech a vyžene krevní tlak do nebetyčných výšin…
Román Cesta do Nidarosu je úvodním svazkem nové osmidílné knižní ságy Oko jelena z pera populárního polského spisovatele, jenž proslul zejména humoristickými příhodami věčně opilého amatérského exorcisty Jakuba Vandrovce.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Zapomeňte na nesmrtelného dědka poháněného samohonkou, čas amatérských exorcistů již dávno pominul. Andrzej Pilipiuk zkrátka pochopil, že nastal čas oblažit své fanoušky něčím trochu serióznějším, než bláznivými dobrodružstvími Jakuba Vandrovce. Díky nakladatelství Laser-books se tak můžeme ponořit do zbrusu nové série tohoto oblíbeného polského autora.

stažený souborPředstavovat českým čtenářům jméno Andrzej Pilipiuk bude asi relativně zbytečné. Tento bard polské fantastiky patří u nás spolu s nepřekonatelným Sapkowským k nejznámějším a nejpopulárnějším autorům, kteří se k nám z Polska dostali. Za svou popularitu vděčí právě Vandrovcovi, který se okamžitě většině fanoušků vybaví, když se zmíní jeho jméno. Nejsou to však pouze kroniky Jakuba Vandrovce, se kterými jsme se mohli setkat. U Laser-books vyšly i další jeho knihy, například série Sestřenky nebo Upír z činžáku.

Tuto řadu nyní doplňuje i první díl nejrozsáhlejší Pilipiukovy románové fantasy série – Oko jelena, která v originále čítá již sedm svazků. Zatímco v Polsku vyšel první díl již v roce 2008, čeští čtenáři si na Cestu do Nidarosu, jak se také první díl této série nazývá, museli počkat takřka sedm let. Otázkou zůstává, jestli dokáže tato série čtenáře dostatečně zaujmout, nebo jestli zůstane ve stínu úspěšného exorcisty.

Ačkoliv samotný začátek této knihy dává tušit, že bychom se mohli těšit na další sérii okořeněnou notnou dávkou humoru, opak je pravdou. Již na prvních stranách na čtenáře čeká zničení Země, setkání s mimozemšťany, kteří vypadají jako zelené chobotnice a ukradení Národní knihovny, včetně pěti tun knížek i s přebalem. Tím však výčet největších výstředností v této knize relativně končí. Od této chvíle se budeme pohybovat již v relativně klasických fantastických mantinelech.

CELOU RECENZI NAJDEŠ NA WEBU
FANTASYA.CZ


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..