Andrew Fukuda – Hon

1

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.

Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější…

…………………………………………………………….

Představte si svět, kde obyčejní lidé stojí na pokraji vyhynutí a jsou ohroženým druhem. Svět, kterému vládnou krvesajové, kteří prahnou po lidské krvi, která je velmi vzácnou komoditou. Řeknete si další upírská sága, není jich už dost? Možná, ale Andrew Fukuda na to šel malinko jinak a předkládá čtenářům jedinečný kousek, který nadchne i naprosté odpůrce upírů a jim podobné havěti.

15787790Andrew Fukuda, americký autor, který debutoval zajímavou prvotinou Crossing, jenž se umístila mezi deseti nejlepšími v žebříčku prvotin a krimi románů za rok 2010. Ve své další knize se ovšem značně odklonil od krimi žánru a díky knize Hunt (v českém překladu vychází u nakladatelství Fragment pod názvem Hon) se stal spisovatelem na plný úvazek. Úspěch této knihy předznamenal pokračování této slibně se jevící série, která se zařadila po bok fenoménů, jakými jsou Hunger Games, nebo Divergence.

Gen je úplně obyčejný mladík, který se snaží žít svůj život a nijak vyčnívat z davu. I když obyčejný… Obyčejný na naše poměry. Ve světě ve kterém Gen žije se více odlišovat nemůže, protože na rozdíl od ostatních je glupan (obyčejný člověk). A to ve světě, kterému vládnou upíři není právě pozitivní. Nezbývá mu než se přizpůsobit a skrývat svůj původ. Pomáhají mu v tom i pravidla, která již od útlého věku musí dodržovat.

  • nesmát se
  • nepotit se
  • neupozorňovat na sebe
  • A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!

To se ovšem mění ve chvíli, kdy je Gen vybrán jako jeden z výherců mimořádného a velmi oblíbeného Honu na Glupany. Upírská zábava, které se účasní pouze vyvolení. Co na Gena čeká a jak dlouho se mu povede skrývat svůj původ? Ale hlavně co nastane ve chvíli, kdy poruší jedno ze svých pravidel?

Vampire-Wallpapers_3Andrew Fukuda vytvořil velmi originální svět, který funguje jinak než jsme zvyklý. Nefunguje zde tajné společenství upírů, nebo podobný koncept známý ze Stmívání a podobných sérií. Když už zmiňuji Stmívání, pokud se vám již při čtení úvodních vět a zmínce o upírech otevírala kudla v kapse, nemusíte mít strach, Hon je naprosto jiný než všechny tyto romanťárny, kterými nás krmí hlavně americké autorky

Ano, i v Honu si užijeme nějaké té romantiky, ovšem daleko víc zde najdeme akce a napínavých scén. Fukuda se tak daleko více přibližuje například k opěvované Hunger Games, než právě ke stmívání. Některé detaily jsou opravdu hodně připomínají Katnissino dobrodružství, ovšem Andrew si je přizpůsobil k obrazu svému.

V Honu tak dostáváme velmi slibný začátek série, který oplývá velkou dávkou akce, napětí, velkou čtivostí, která vtáhne do děje nejednoho čtenáře a nabídne mu skvělé počtení. Pokud vás oslovily dystopie typu Hunger Games a jí podobné, je Hon skvělou alternativou jak si zpříjemnit nejedno odpoledne u výborného akčního příběhu plného napětí a nějaké té romantiky.

 

 Kniha vychází v nakladatelství Fragment
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdAndrew Fukuda se narodil na Manhattanu a vyrostl v Hongkongu. Po studiích historie na Cornellově univerzitě pracoval v Čínské čtvrti. Jeho první kniha Crossing se umístila mezi deseti nejlepšími na žebříčku „prvotin“ a krimi románů za rok 2010. „Smutné, vkusné a děsivé – skvělý debut.“ Booklist Jeho druhá kniha Hunt (vychází v českém překladu pod názvem Hon) byla vydána v roce 2012. Po jejím vydání se stal Andrew Fukuda spisovatelem na plný úvazek. V současnosti žije se svou rodinou na Long Islandu v New Yorku. www.andrewfukuda.cz www.andrewfukuda.sk

 

 

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

1 komentář

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..