Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy

0

 

ANOTACE:
Potřebujete někoho, kdo by vám přinesl ty správné hodnoty? Máte štěstí, je tu Lobo se svou novou knihou Incident na pánských záchodcích! Ano, už podle názvu je jasné, že půjde o vysoké umění plné ušlechtilých ideálů a záchodových mís. Dojde na ochranu zábavního parku, setkání u pisoárů, motorkářské závody, jízdu vesmírným taxíkem, rvačku s přerostlými brouky… a dokonce i na oslavu Lobových narozenin! A samozřejmě, pokaždé to skončí masakrem! Jak také jinak, když tu řádí Velkej šéf!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Lobo – jedna z nejkultovnějších postav amerického komiksu, hrdina který ukázal českým komiksovým fanouškům cestu z bezbřehých devadesátek je zpět! A opět má plné ruce práce. Od  chlastu, děvek, a kydlení si odskočí k menšímu Incidentu na pánských záchodcích. To vše za hromového dunění heavy metalu, protože na ten rozhodně nesmíme zapomínat…

Představovat zarytým komiksovým fanouškům Loba, je asi jako nošení dříví do lesa. Ostatně tenhle maniakální psychopat je tu s námi již od roku 1997, kdy se objevil v historicky prvním čísle modré Crwe. Uplynulo již hodně času od vydání prvního Lobova příběhu v češtině, přesto nás tento šílená antihrdina stále neopouští a nakladatelství Crew nám s železnou pravidelností přináší každý rok jedno komiksové album s novými Lobákovými příběhy. Ani letos tomu samozřejmě není jinak.

Tentokrát přišla řada na Incident na pánských záchodcích a další příběhy. V chronologické řadě původních amerických sešitovek se jedná o čísla 19-25 (1995-1996). Těšit se tak můžeme na celkem pět samostatných příběhů. Z nich vyčnívá především Rallye Kokoty, která nabobtnala přes dva sešity. Kromě účasti na motorkářských závodech a jednoho nemilého setkání na toaletách, na Loba čeká ještě chytání taxíku, či ochrana zábavního parku a především pak oslava vlastních narozenin. A to bude teprve jízda, protože „Kdo nechlastá, neni chlap!!“ Johohooo…

O scénář jednotlivých příběhů se již tradičně postaral Alan Grant. I když, scénář… u Loba nikdy nějak extra nešlo příběhy. Ty byly vždy (až na výjimky) veskrze naivní, až primitivní. V tomto ohledu nejnovější přírůstek do série rozhodně není jiný. Naštěstí však nechybí ani největší taháky, které udělali z Loba to čím dnes je. Kydlení, zpřerážených kostí a rozsekaných těl si tak užijeme opravdu dosytosti. Vše okořeněné notnou dávkou černého humoru a neutuchajícím přívalem hlášek, kterými Lobo oplývá. A heavy metalem, na ten rozhodně nesmíme zapomenout.

Co se týče grafického zpracování tohoto alba, je stejně ujeté, maniakální a mnohdy nepřehledné jako dříve. Tentokrát se o kresbu jednotlivých sešitů postarali Steve Ellis, Vince Giarrano, Phil Jimenez, Kevin O’Neill a Howard Porter. Každý z nich dodává Lobákovi osobité kouzlo, přesto zachovávají hlavní rysy a drží se toho co známe z předchozích knih. Kresba je však mnohdy tak detailní a barevná (někdo by řekl až přeplácaná) až budete mít možná trochu problém se vůbec vyznat co na některých panelech vůbec je. Na druhou stranu i to velmi dobře známe, takže ani v tomto případě se nic extra nového nekoná…

Aktuální album Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy patrně nebude patřit k tomu vůbec nejlepšímu, co v této sérii u nás prozatím vyšlo, rozhodně však nezklame. Fanouškům oddechového, krvavého a masakrálního čtení ale nabízí vše na co si vzpomenou. Čas od času  prostě neuškodí  nechat na sebe působit učitele komické brutality a účelně bezúčelného násilí zcela vypnout a tak trochu se s ním vyblbnout. Lobo je zkrátka zpět a opět kydlí v plné parádě.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.