A. Larsson, I. Korsell – PAX: Sluhové zla

0

ANOTACE:

Hranice magického světa je tenká jako hedvábný papír…

Je prosinec, obyvatelé Mariefredu se uprostřed předvánočního shonu chystají na oslavu svátku svaté Lucie. Jen málokdo ale tuší, jak děsivá Lucie tentokrát město čeká. Jedna nevinná dětská hra přivolá nebezpečné návštěvníky. Otevře se brána do jiného světa a v Mariefredu začnou řádit tři duchové. Alrik a Viggo bojují s časem. Musejí zlé bytosti porazit — dřív než vyděsí lidi k smrti!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Krkavčí bratři jsou zpět, aby se znovu se svými společníky postavili další z bájných bytostí severské mytologie. Vánoce v Mariefredu se pomalu blíží a přesto se tamní obyvatelé nemohou cítit v bezpečí. Tep času se znovu ozývá a temnota je blíže než kdy dřív…

1101Severská fantasy série pro mládež PAX se již u nás stihla velmi dobře zabydlet a těší se rostoucímu zájmu mladých čtenářů. Není se co divit, napínavé dobrodružství “krkavčích” bratrů Vigga a Alrika rozhodně dokáže zaujmout. Navíc si celá série drží skvělou kvalitu, o čemž svědčí i nejnovější díl této série, jenž právě vyšel u nakladatelství Host pod názvem Sluhové zla.

Autoři této série rozhodně nezahálí a tak se čtenáři dočkávají nových dílů relativně v pravidelných intervalech. V originále již vyšlo šest dílů z deseti plánovaných. Což vzhledem k tomu, že tato série je tady s námi cca dva roky, je více než slušné číslo. Naštěstí ani náš Host nijak nezahálí a tak se nemusíme cítit moc ochuzeni. Než však vyjde šestý díl (plánováno na podzim), podívejme se blíže na nejnovější přírůstek – Sluhové zla.

Pátým dílem se celá série dostává do své poloviny a tak pomalu, ale jistě nastává čas, aby autoři odkryli trochu více ze svých trumfů. Díky tomu se kromě starých známých z předchozích dílů můžeme těšit i na novou hrdinku, která rozhodně nebude hrát druhé housle. Navíc se nám trochu blíže představí i hlavní “záporák” této série. Tedy alespoň se tak jeví. Už jen díky těmto aspektům byste si pátý díl PAXe rozhodně neměli nechat uniknout. Kromě toho na nás však čeká další napínavé dobrodružství, při kterém tuhne krev v žilách.

PAX_DEL5_GASTENMožná jste se i vy, když jste byli mladší, navzájem děsili hrou na Krvavou Mary, která se  zjeví osobě stojící před zrcadlem v temné místnosti, když třikrát či vícekrát zopakuje její jméno. Právě při této “nevinné” dětské hře se však třem nic netušícím dětem podaří otevřít bránu do jiného světa a povolat sem tři zlovolné duchy, kteří začnou okamžitě řádit. Naši hrdinové tak stojí před dalším nelehkým úkolem zastavit zlé bytosti dřív, než vyděsí k smrti celý Mariefred.

Celá série pokračuje i pátým dílem ve víceméně vyjetých kolejích. Pokud jste tedy četli i předchozí knihy autorské dvojice Asa Larsson a Ingela Korsell, žádné velké překvapení na vás nečeká. Příjemným zpestřením je však bezpochyby fakt, že právě v této knize je vidět větší posun kupředu v příběhu, který se prolíná napříč všemi knihami série. Autoři stejně jako u Dívky ze záhrobí trochu přitlačili na pilu. Díky tomu dostává samotný příběh daleko temnější nádech, který se však k celkové atmosféře skvěle hodí a dokáže i pěkně vyděsit. Tomu samozřejmě i v tomto případě napomáhají nezbytné ilustrace Henrika Jonssona, které čtenáře provázejí celou knihou.

Sluhové zla opět dokazují skvěle nastolené tempo a kvalitu, kterou se autorům zatím daří v této sérii držet. PAX je tak ideální společníkem pro všechny mladé čtenáře, kteří už dávno netouží po naivních pohádkách, ale naopak je láká dobrodružství a pořádná dávka napětí. Toho si ostatně užijeme i v nejnovějším přírůstku série dosytosti…


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..