A. G. Riddle – Atlantský mor

0

ANOTACE:
Světem se přehnala smrtící pandemie. Skoro miliarda lidí zemřela – a ti, které atlantský mor nezabil, procházejí přeměnou na genetické úrovni. Někteří se překotně vyvíjejí, ostatní degenerují. Vyspělé státy nabízejí zázračný lék jménem orchidea, ten však jen zmírňuje příznaky choroby. Immariové naopak přicházejí s vizí světa obývaného geneticky nadřazenými přeživšími – novým lidským druhem připraveným naplnit svůj osud.
Nelítostná válka, která nejspíš smete současného člověka z povrchu zemského, se blíží. Poslední naděje na záchranu lidstva spočívá v nalezení skutečného léku na atlantský mor. Doktorka Kate Warnerová k němu hledá klíč v dávné minulosti, v době, kdy se lidský genom měnil do současné podoby. A objevuje pravdu, která je více než šokující…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Na začátku léta přineslo nakladatelství Argo českým čtenářům novou zajímavou sci-fi trilogii Tajemství původu. A. G. Riddle se svým netradičním pohledem na lidskou minulost slavil úspěchy po celém světě a nutno říct, že dokázal zaujmout i čtenáře u nás. Nyní tento autor přichází s druhým pokračováním, které slibuje nejen zodpovězení otázek z prvního dílu, ale i napínavý děj, který zaujme nejen příznivce konspiračních teorií.

208307_bigJeden a půl milionu výtisků po celém světě bezpochyby svědčí o značném úspěchu této série. V rámci fantastického žánru patří Atlantský gen mezi nejprodávanější tituly i u nás. Nakladatelství Argo navíc slíbilo českým čtenářům vydání celé série ještě v letošním roce, což bezpochyby ocení nejeden fanoušek, kterého tato trilogie zaujala.

Jelikož je tato trilogie opravdu pevně provázaná, nikoho určitě nepřekvapí fakt, že příběhová linie Atlantského moru začíná ve chvíli, kterou končila předchozí kniha. Díky tomuto faktu určitě nedoporučuji začínat právě tímto dílem. A to nejen kvůli samotnému příběhu, ve kterém by vám podstatná část unikla, ale hlavně i vzhledem k velkému množství postav, které se v této trilogii vyskytují.

Atlantský gen začal úřadovat a světem se přehnala smrtící pandemie. Celé lidstvo tak stojí na pokraji vyhynutí a ti, které atlantský mor nezabil, procházejí přeměnou na genetické úrovni. Jen hrstka vyvolených má však šanci na přežití. Tito nadřazení mají být novou budoucností lidstva. Pro pokrok je však potřeba přinášet oběti a tou má být většina světové populace. Jediná naděje na záchranu spočívá v nalezení skutečného léku na tuto záhadnou nemoc, která úřaduje po celém světě. Klíč k léku se však skrývá v dávné minulosti a pravda dokáže být skutečně šokující…

Pokud jste přišli do styku již s prvním dílem, budete i v této knize jako doma. Autor pokračuje ve víceméně zajetých kolejích. Na čtenáře tak opět čeká setkání s hlavními hrdiny, kterými jsou genetička Kate a voják David, na jejichž bedrech leží osud celého světa. Autor samozřejmě nezapomíná ani na protivníky těchto dvou hrdinů. Oproti prvnímu dílu, kde zlo znázorňovala celá organizace Immariů, se v druhém díle zlo vyprofilovalo do zcela jasnějších obrysů.

y450-293Zatímco se první díl držel v relativně uvěřitelné rovině, která není pro konspirační teoretiky ničím neznámým, v tom druhém  se autor rozhodl, že své fantasii nechá naprosto volné pole působnosti. Na čtenáře tak čeká celá řádka neuvěřitelných technologií a tvrzení, které mají do skutečnosti opravdu daleko. Připravit se tak můžeme na kvantové kostičky, oživovací tubusy a mimozemšťany, pro které je pár desítek tisíc let jen pouhým okamžikem. Díky tomu získávají neřešitelné situace a problémy jednoduchá řešení, která však působí opravdu málo uvěřitelně.

Zde samozřejmě někdo může namítnout, že je to sci-fi, což je samozřejmě pravda, ovšem v prvním díle se autor držel alespoň trochu v uvěřitelné rovině, která je však v tom druhém čím dál tím méně pravděpodobná. Na druhou stranu si i Tajemství původu dokázalo zachovat strhující děj a úžasnou čtivost, která dokáže přilákat nejednoho čtenáře. A. G. Riddle tak v této knize zcela rezignoval na jakoukoliv vážnou notu a zaměřil se především na pobavení čtenářů. Tento fakt sice nemusí vyhovovat úplně všem, ve své podstatě však skvěle funguje.

Ačkoliv tato série nebude patřit mezi naprostou špičku v žánru, nabízí bezpochyby zajímavý příběh s vděčným tématem zničení civilizace, kterou autor pojal skutečně originálním způsobem. Rozhodně však bude zajímavé sledovat jaké rozuzlení si autor pro celou sérii připravil. Nezodpovězených otázek zde zůstává stále více než dost a tak se bezpochyby máme stále na co těšit. Závěrečný díl by navíc měl vyjít ještě do konce roku a tak nebudeme muset na zodpovězení těchto otázek čekat příliš dlouho.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..