A. Conner & J. Palmiotti – Harley Quinn 2: Joker miluje Harley (Rebirth)

2

 

ANOTACE:
Být tou nejpsychotičtější psychiatričkou na světě není snadné, ale už to vypadá, že se Harley konečně zadaří. Ať už se mistryně mely a magoření ocitne v nudistické kolonii nebo v bruslařské aréně smrti, se svým takřka rodinným coneyislandským gangem Harlejek a nejlepší kámoškou Poison Ivy po boku si troufne na naprosto cokoliv.

Jenže kdo se směje naposled…

Přesně tak, přátelé: do Harleyina života zpět přilézá sám Korunní kašpar zločinu. Vraždí jen trošičku a upřímně slibuje, že jí předvede svou laskavější a milejší tvář – tu, díky níž se do něj tak zamilovala tehdy, když ještě nebyla cvok, ale cvokař, a on byl její romanticky nejnebezpečnější pacient.

Může Harley svému bývalému věřit? (Ale no tak!) Pustí k vodě všechno, čeho dosáhla, a připojí se k jeho válce proti příčetnosti? (Zase?!) Jisté je jen jedno: Pokud ji opět zradí, bude z Koblížka stříkat marmeláda!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Znovuzrození hrdinů DC – komiksový projekt, jenž se i u nás již pěkně zabydlel a nabídl čtenářům nejnovější dobrodružství jejich oblíbených superhrdinských postav. Jednou z nich je i Harley Quinn, která se u fanoušků těší v posledních letech nebývalé oblibě. Po úvodní “rebirthové” knize Umřít s úsměvem přichází autorské duo A. Conner a J. Palmiotti s dalším příspěvkem této zpola šílené hrdinky. Tentokrát s podtitulem Joker miluje Harley.
Už předchozí kniha “rebirthové” série dala jasně najevo, že v případě Harley Quinn nemůže být o nějakém “znovuzrození” ani řeč.  Ostatně u této série zůstalo stejné autorské duo, jako v případě série z New 52. Autoři se navíc ani nikterak nesnažili svou sérii pořádně restartovat a více méně pokračují v zajetých kolejích. Na druhou stranu v případě této hrdinky to nejspíše ani tolik nevadí. 

Na scénu se navíc vrací osudová Harleyina láska. Nechvalně proslulý Koblížek, sám Korunní kašpar zločinu Joker. Ten přilézá za Harley doslova po čtyřech s prosíkem, aby mu dala ještě šanci. Dokáže mu však Harley ještě někdy uvěřit a zkusí to s ním dát zas dohromady, nebo bude z Koblížka stříkat marmeláda? Ústřední příběh této knihy se natáhl přes tři sešity, avšak není tím jediným, na co se můžeme těšit. Kromě Jokerovi eskapády se nejpsychotičtější psychiatrička na světě vydá do nudistické kolonie na dovolenou, aby si záhy  zchladila žáhu v bruslařské aréně smrti.

Komiksová Harley nikdy neoplývala výraznějším a promyšlenějším příběhem, kvůli kterému by si její komiksy čtenáři kupovali. V jejím případě tak jde především o zábavu a absurdní scény, nad kterými vám zůstane nejednou rozum stát. V tomhle ohledu ani úvodní kniha Znovuzrození nepřinesla výraznější obrat a i druhý díl pokračuje v jeho šlépějích. Pokud vám tedy nesedl specifický humor a celkové pojetí, kam s Harley autoři směřují, patrně vás ani Joker miluje Harley nikterak neuspokojí. 

Menší nevýhodou je fakt, že se jedná o přímé pokračování série z New 52 a tak nejednou zde narazíme na detaily, které odkazují právě na tuto sérii. Dalším relativně podstatným problémem je fakt, že tato série u nás ještě nevyšla kompletní, i když ji BB Art ještě nezařízl a i nadále pokračuje ve vydávání. I tak si budeme leccos muset domyslet. Harley má naštěstí zcela triviální příběh, takže je vcelku jasné, jak části, které nám zatím unikly, asi probíhaly.

Duo Palmiotti/Connerová vcelku pochopitelně nejsou jediní tvůrci, kteří se na této sérii podíleli. Nedílnou součástí týmu jsou vcelku pochopitelně i kreslíři. Těch se v případě této knihy vystřídalo opravdu dost. Z nichž každý přináší do série trochu své invence. Ze stálic zůstal například John Timms, jenž tentokrát obstaral právě epizodu s Jokerem. Harley již tradičně hraje všemi barvami a ani tento komiks není výjimkou. Opět tak dostáváme do rukou klasický mainstream, který nikterak nevybočuje z řady. 

To by se ostatně dalo říci o celé této knize. Zkrátka a dobře, Harley Quinn je v podání autorského dua Palmiotti/Connerová průměrným komiksem, který staví především na ujetých scénách a neustálém hláškování. To samozřejmě fungovat může, na druhou stranu nemusíme chodit nikterak daleko (série Suicide Squad), abychom se přesvědčili o tom, že to jde dělat i maličko jinak a snad i lépe. Pokud jste si však již na Harley Quinn od tohoto dua zvykli a i nadále vás baví, tak vás ani novinka Joker miluje Harley rozhodně nezklame.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. Čertík on

    Líbilo se mi to. Ze třech Harley Quinn znovuzrození co zatím vyšly se mi díly Umřít s úsměvem a Červené maso líbily trochu víc, ale jenom o málo. Jenom kdyby už vydaly tu New 52. Ta je vyloženě boží.

    • je fakt, že první a třetí díl obsahuje alespoň nějaký, ucelenější příběh a celé to lépe drží pohromadě, ten druhý díl je vážně spíš vata…

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..